Windows 7 brak internetu

(Msl17) #1

Witam

Mam problem z internetem w systemie Windows 7 x65. Komputer łączy się z siecią domową, widzi innych użytkowników i urządzenia ale występuje brak łączności z internetem. Co ciekawe w tym samym czasie odpalony XP na wirualne maszynie internet ma ... Szukałem juz najnowszych sterowników do płyty(Gigabyte GA-M720-US3) i karty sieciowej ale na nie wile się to zdało :frowning:

Proszę o pomoc

(goomish) #2

Sterowniki tu nie pomogą. Na moje masz jakiś problem z ustawieniami DNS.

Sprawdź czy możesz wejść na stronę http://213.180.146.27 Jeśli otworzy Ci się onet.pl tzn, że powinieneś sprawdzić te adresy dns

(Msl17) #3

otwarło mi Onet ale tylko że już miałem już internet wtedy sam się przywrócił ale jestem pewny ze problem się jeszcze powtórzy nie raz ;/ (bo nie pierwszy raz to się dzieje) co mam zrobić z DNS?

(janki111) #4

mój kolega miał podobny problem i przyczyną okazała się jakaś usługa sieciowa uruchamiana podczas startu systemu. Dokładnie nie jestem w stanie powiedzieć co to było, ale możesz szukać przyczyn w tym kierunku :slight_smile:

(Msl17) #5

masa tego jest nie wiadomo co wyłączać ;(

(Maximusadw) #6

Na system Windows 7 x65 to nawet Microsoft nie pomoże, niestety. xD

A co do tematu to Internet masz od jakiego dostawcy?

(Msl17) #7

cityconnect (straszny syf) nie wiem co jest słabe urządzenie w mieszkaniu czy takie łącza maja ale co chwile się rozłącza co pewnie jest pośrednią przyczyną moich problemów bo jak stoi net długo to się nic nie pieprzy