Windows 7 brak internetu

Witam

Mam problem z internetem w systemie Windows 7 x65. Komputer łączy się z siecią domową, widzi innych użytkowników i urządzenia ale występuje brak łączności z internetem. Co ciekawe w tym samym czasie odpalony XP na wirualne maszynie internet ma … Szukałem juz najnowszych sterowników do płyty(Gigabyte GA-M720-US3) i karty sieciowej ale na nie wile się to zdało :frowning:

Proszę o pomoc

Sterowniki tu nie pomogą. Na moje masz jakiś problem z ustawieniami DNS.

Sprawdź czy możesz wejść na stronę http://213.180.146.27 Jeśli otworzy Ci się onet.pl tzn, że powinieneś sprawdzić te adresy dns

otwarło mi Onet ale tylko że już miałem już internet wtedy sam się przywrócił ale jestem pewny ze problem się jeszcze powtórzy nie raz ;/ (bo nie pierwszy raz to się dzieje) co mam zrobić z DNS?

mój kolega miał podobny problem i przyczyną okazała się jakaś usługa sieciowa uruchamiana podczas startu systemu. Dokładnie nie jestem w stanie powiedzieć co to było, ale możesz szukać przyczyn w tym kierunku :slight_smile:

masa tego jest nie wiadomo co wyłączać ;(

Na system Windows 7 x65 to nawet Microsoft nie pomoże, niestety. xD

A co do tematu to Internet masz od jakiego dostawcy?

cityconnect (straszny syf) nie wiem co jest słabe urządzenie w mieszkaniu czy takie łącza maja ale co chwile się rozłącza co pewnie jest pośrednią przyczyną moich problemów bo jak stoi net długo to się nic nie pieprzy