Windows 7 - brak możliwości uruchomienia

Witajcie,

zakładam nowy temat, ponieważ nie znalazłem podobnego wątku/problemu ani rozwiązania w sieci.

Mój problem zaczął się od tego, że laptop zrestartował się bez wyraźnego powodu. Być może zrobił to po zainstalowaniu aktualizacji a może zresetował się tak po prostu. W każdym razie nie było mnie przy monitorze jak to wszystko się działo, w pewnym momencie przestała grać muzyka i jak przyszedłem do komputera już się restartował.

Po kilku chwilach pojawił się taki ekran:

http://pl.tinypic.com/view.php?pic=23kp18n&s=5

Następnie po dłuższym ładowaniu pojawił się komunikat:

“no DHCP or proxy DHCP offers were received”

Później pojawia się komunikat czy uruchomić system normalnie czy narzędzie naprawy systemu. Pierwsza opcja nic nie daje, system po próbie przejścia do ekranu logowania restartuje się i można tak w nieskończoność. Druga opcja pozwala dojść do ekranu logowania, z tym, że problem jaki się pojawia to dokładnie 1/4 ekranu logowania. Tak jakby zmieniła się rozdzielczość ekranu na jakieś 640x480 i widzę tylko lewy górny róg. Myszką mogę sięgnąć tylko do dolnego prawego krańca (czyli nie mogę po omacku sięgnąć ikonki logowania).

Wszystkie tryby awaryjne, debugowania itd. po wywołaniu menu F8 nie pomagają.

Przeglądałem biosa (American Megatrends version UL30JT 218/ VBIOS version 1930.I11UL30JT.006/ EC version 202c200001), ale nie znam się na tych opcjach na tyle, żeby jakkolwiek w nich grzebać.

Nie mam płyty instalacyjnej żeby przeinstalować system.

Zanim przejdziemy do propozycji ratowania dysku i danych chciałbym jakoś uratować samego laptopa i móc z niego korzystać zanim oddam go do serwisu tudzież wyrzucę.

Masz ustawione bootowanie z sieci. Zmień boot priority pierwsze HDD zamiast LAN.

Jeżeli chodzi o bootowanie to mam takie opcje:

UEFI boot ENABLED

PXE ROM DISABLED

boot option priorities

boot option #1 PO: ST9500325AS

hard drive BBS priorities (do wybrania ta linia co powyżej)

delete boot option

i to by było na tyle.

Napisz co to za laptop zapewne. Druga sprawa w biosie załaduj domyśle ustawienia.

Asus UL30J.

Próbowałem z domyślnymi ustawieniami i nic.

Nie wiem czemu Ci szuka systemu w sieci. Spróbuj wyłączyć UEFI na disabled. Zobacz czy jest partycja Recovery.

Na DISABLED bez zmian. Opcja z filmiku też nie działa, po wybraniu F9 i kolejnej opcji przenosi mnie do okna odzyskiwania po błędzie systemu windows.