Windows 7 Brak stacji dysków?

Witam. Dziś kupiłem nowy komputer z windows 7. Chciałem zacząć instalować gry, ale kiedy włożyłem płyte do stacji dysków w ogóle nie czytało. Próbowałem wszytskie płyty. Proszę o pomoc!

A masz w pozycji Komputer ikone napędu bo czasem trzeba z rejestru usunąć dwa lub jeden wpis tak jak tu :slight_smile: http://banita.pl/~pysiu/vista%20porady/vistapo7.html

W menadżerze urządzeń nie ma w ogóle Stacje dysków Cd/DvD. Są tylko stacje dysków

Możesz zdjąć obudowę czy są na niej plomby??

Co to za porady? Kupił kolega nowy komputer i co sam go ma naprawiać?

Jeśli w menu “Komputer” nie ma napędu DVD, a powinien być, to niesiesz sprzęt do sklepu gdzie go kupiłeś i oni ci tam to naprawią, lub wymienią komputer na zasadzie rękojmi (nie gwarancji !!

Nie przesadzaj :slight_smile: czasem może się wypiąć kabelek od napędu :slight_smile: kolega dobrze radzi żeby zerknąć do obudowy :slight_smile:

Czyli rozumiem, że jak kolega się posłucha, problem okaże się poważniejszy, a w serwisie mu nie uznają gwarancji bo “grzebał”, to TY mu sponsorujesz naprawę?

I zanim padnie głupkowate: “ale przecież można zobaczyć czy są plomby”.

Szybciutko dopowiem, że są plomby których nie widać np. plomba na śrubie mocującej obudowę.