Windows 7 czy xp jaki system wybrać?

Witam mam dylemat wybrać Windows 7 czy Windows Xp mam komputer taki jak w podpisie w gry od czasu do czasu gram.Więc proszę o uzasadnione odpowiedzi.Dziękuje

Windows 7 Ultimate Home Premium 64 bit . (do gier bardziej polecam 32 bity)

Dlaczego Windows 7 ? Lepiej zarządza pamięcią RAM w komputerze .

wgrywaj win 7 chodzi super,gry także -POLECAM! !!

Tylko i wyłącznie Windows 7… XP to przeżytek i taka jest prawda. Ludzie siedzą na nim z przyzwyczajenia albo dlatego, że na ich leciwym sprzęcie Windows 7 chodził drętwo albo nawet nie mieli okazji przetestować. Fakt jest bardziej wymagający, ale w dzisiejszych czasach to nie są jakieś kosmiczne wymagania. GG10 ma chyba większe :stuck_out_tongue: Zresztą masz podobną konfigurację do mojej. U mnie użycie pamięci nie przekroczyło jeszcze nigdy ~1,7GB, więc 2GB spokojnie styknie. Nie wiem jaki chcesz system, 32 czy 64 ale 64 jest tym bardziej pamięciożernym i ja własnie taki mam.

Pójdzie Ci na nim i XP i 7. A co do gier to nie ma znaczenia, ten komputer to tylko do starszych gier bo nowe to i tak nie pójda. Mysle że lepiej wgraj sobie 7.

U mnie na laptopie czysty system Windows 7 64, zaraz po załadowaniu zajmował jakieś 500-700 MB RAM. Teraz, po załadowaniu zajmuje ~1GB, a mam w autostarcie Comodo Internet Security z wszystkimi komponentami i sporo innych których nie będę wymieniał. Po odpaleniu AQQ, Chrome, Autocad, uTorrent, Foobar i innych mam zajęte 1,55 GB i pracuje się naprawdę komfortowo :slight_smile:

P.S.

Zarządzanie pamięcią w Windows 7 jest zupełnie inne, niż w XP więc nie ma co porównywać. W 7., gdy masz dużo pamięci RAM system wgrywa do pamięci więcej plików z tzw. Prefetching’u pozwalające uruchamiać się szybciej najczęściej używanym aplikacjom. Stąd pozorna większa zasobożerność, lecz przekłada się to na szybszą i stabilniejszą pracę systemu. Jak wiadomo najwolniejszym podzespołem jest dysk komputera, więc lepiej jest przechowywać w pamięci to, co pozwoli na np. szybsze uruchamianie się aplikacji takich, jak przeglądarka internetowa. Nie będę się tutaj rozpisywał na ten temat… Jest tego od groma w necie, wystarczy poczytać.

Także raz jeszcze napiszę: nie słuchaj foreste bo myśli, że dużo wie, a tak naprawde jest w wielkim błędzie.

EDIT:

Całkiem ciekawy temat: http://windows7forum.pl/minimalne-wymag … -t-24.html

Zwłaszcza ten cytat:

"Zainstalowałem Windows 7 7600 32-bit na Athlonie 3200 (2,1 Ghz), 512 Ram (goodram 400Mhz), Karta GF 7300 GS 256 dałem mu partycję 20 GB

z programów to kodeki, office 2007, Utorrent, GG, Corel Painter 11, Gimp, Dscaler,Infranview oprócz standardowych urządzeń mam tablet Wacoma mysz bezprzewodową , kartę tv, internet radiowy.

Powiem że na razie (2 dni po instalacji) chodzi lepiej niż XP sp3 z tym samym sprzętem i programami o dziwo mi nie muli.

Zobaczymy co dalej bo XP u mnie nadawał się tylko 2 miesiące do eksploatacji"

A ja testowałem windows 7 i rewelacji nie ma, jest tylko przyjemniejszy dla oka i trochę bezpieczniejszy.Załatane są stare błędy. Natomiast jadę na xpeku home i to jest stary niezawodny system.Jak coś czasami nie gra jak powinno, to da radę to rozgryźć w 5 minut. a 7 to już nowa generacja jest, więcej jest szperania i wyszukiwania rozwiązania. wg mnie oczywiście.ktoś może mieć inne zdanie.Microsoft powinien ulepszyć xp i byłoby superancko.

Zainstalowałem Windows 7 Ultimate x64 na próbę i tak mi się spodobał że go mam do dziś. Bardzo funkcjonalny, ma dużo przydatnych funkcji no i miły dla oka :smiley:

Z SP2 czy nie to nie istotne…

XP umiera, nie będzie wiecznie sztucznie podtrzymywany przez MS bo im się to nie będzie opłacało. Jest to system przestarzały który należy w miarę możliwości zastępować nowymi rozwiązaniami…

Większego “syfu” w temacie już dawno nie widziałem. Wszystkie posty inteligentne inaczej i odpowiedzi na nie - kosmos.

Foreste , sugeruję nie wypowiadać się już w tym temacie.

jestem za windows 7 jest to xp+vista w jednym :slight_smile: do tego nie potrzebujesz żadnej innej płyty ze sterownikami , windows7 sam znajdzie w necie i zainstaluje wszystkie potrzebne sterowniki :slight_smile: super sprawa

w xp nie długo będzie koniec z świadczeniem pomocy technicznej dla systemu Windows XP z dodatkiem Service Pack 2 (SP2) zostanie zakończone 13 lipca 2010 r.

jeszcze trochę i ogłoszą że z service pack 3 również koniec wsparcia :frowning:

Spójrz na mój podpis. Na tym sprzęcie mam Win7 Pro 64bit. Komputer nie służył mi do grania przez ostatnie 4 lata, ale ostatnio to się zmieniło, bo kupiłem sobie Dragon Age + dodatek Przebudzenie. Na starej karcie graficznej (GeForce 8400GS czy jakoś tak) było ciężko, ale na najniższych detalach gra chodziła płynnie (zacinała się tylko na rozdzielczości 1280x1024 gdy było dużo ognia na obrazie)

ciekawi mnie czy na takim sprzęcie pójdzie :o

Procesor AMD Athlon 2000+ 2.0 GHz

ASRock K7S41GX

GE Force 2 gts 64mb

DDR 512mb ramu

80gb dysk twardy (2*40GB)

folusek , Zainstaluj, uruchom i będziesz wiedział więcej:

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-Upg … 15011.html

znajomy ma na tym xp może windows7 pójdzie w wersji starter lub max home basic :lol:

Win7… na kompie (opis) u mnie działa bez zarzutu. Ponadto WinXP jest stary :wink:

Jeśli działa jak trzeba, to Windows 7. Sam bym używał, no ale do karty graficznej nie ma sterowników, i cały system się sypie :slight_smile: