Windows 7 dobry do gier?

(system) #1

Witam

Jak w temacie czy windows 7 dobrze się sprawia do gier z gatunku MMORPG ? Bo zamierzam sobie go zakupić i nie wiem czy będzie to dobry wybór.

(przemek7525) #2

Windows 7 jest bardzo dobry do gier. A to jaki gatunek gry to jakie to ma znaczenie? Bo nie słyszałem nigdy o czymś takim, że system jest dobry do jakiegoś gatunku gier.

(Bambosz107) #3

Szlag mnie trafia, gdy ludzie się pytają o przydatność tego czy tamtego systemu do gier. Wg. mnie najlepszy jest Win7 64 bit, bo obsługuje więcej niż 4 GB RAM. Proste.

(antiferno) #4

Jak narazie to jedyny windows który obsługuje directX 11 ; P

(Dennoss) #5

Nieprawda, jest jeszcze Vista.

(antiferno) #6

Tak ? no to sorry mój błąd , vista była u mnie na komputerze 10minut więc nie zdążyłem się dobrze zapoznać ; )

(Marcinch7) #7

Vista ma DX 10, 7 ma DX 11, nie wprowadzaj ludzi w błąd @Dennoss

(przemek7525) #8

Marcin1147 , to może Ty nie wprowadzaj w błąd, ok? Do Visty jest DX11.

(Marcinch7) #9

Ups... Racja, nie wiedziałem że wyszedł.

(Thunderbolt) #10

@antiferno zapewniam cię, że gdybyś posiedział na Viscie dłużej niż te 10 minut, zrozumiał byś, że 7 to to samo co Vista tylko niektóre opcje ma domyślnie ustawione inaczej i jest wykastrowana (nie ma w niej połowy rzeczy z Visty).

(Djkostekxd) #11

Kuzyn miał windowsa 7 Dużo gier przestało mu działać pomimo miał procesor 2-rdzeniowy komputer sie mulił,zacinał...Ja tego windowsa nie polecam

(sla17) #12

Z tymi Windowsami to trochę jak z tymi pierdółkami z telezakupami. Jedno lepsze od drugiego, a w rzeczywistości to samo. Tylko z inną nalepką.

(Djkostekxd) #13

Windows 7 to jednie do tych nowych gier Np CoD 4.

Stare gry to nawet nie licz,że Ci pujda...

(przemek7525) #14

Co Ty człowieku gadasz? Ja na 7 x64 śmigam w Atlantis: The lost tales, Tomb Raider 2 - gry z 1997 roku. Obie bez najmniejszego zająknięcia działają na 7.

(trubul.as999) #15

No właśnie. Mi poszła gra nawet z 1990 roku (nie, nie Tibia :P).

(Djkostekxd) #16

To może nie wszystkie ale wiem,że mogą być z tym problemy;)

(przemek7525) #17

Jakby coś nie działało trzeba pobawić się z trybem zgodności albo poszukać jakichś łatek do gier ;]. W każdym razie ze starszymi grami nie ma jakichś większych problemów nawet na 64 bitowej edycji systemu :wink:. Ale fakt faktem mogą być stare gry, które mogą nie działać, jednak nie są to wszystkie stare gry :wink:.

(antiferno) #18

A przypomnialo mi sie.

Gralem kiedys w The Saboteur na XPeku - kolega mi podsyła artykuł że na radeonach ta gra nie chodzi i sie dziwi ze mi to hula.

No i po jakimś czasie chcialem sobie znowu zagrać tym razem na 7 no i ... nie chodzi :confused:

(Ramirez1) #19

ja ostatnio kupiłem laptopa z win 7 zainstalowałem Pesa 2008 i nie najlepiej to było może jakiegoś patcha bym musiał doinstalować ponieważ był problem z rozdzielczością, ale np.pes 4 śmiga rewelacyjnie , gta vc,diablo

(Biznes3) #20

Ja poelcam w dalszym ciagu Windows Xp z tym ze 64 bit;) kazda giereczka pojdzie, z windows 7 wystepuja problemy z odpaleniem starszych gier, nawet uzywajac trybu windows xp :wink: