Windows 7 - dokupienie ram?

Witam. mam pytanie. Posiadam obecnie 2 GB ram w jednej kostce. Czy warto jest dokupić drugą kostkę 2 GB ? czy odczuję jakąś różnice ? Pozdrawiam

jezeli wykozystujesz te 2gb to komputer znacznie ci spowalnia, wiec dokup najlpiej 2 kostke ramu. oczywiscie podobnej firmy

a jak to jest :slight_smile: mam 4 złącza na ram . max płyta obsługuje 16 GB. narazie mam w jednym slocie 2 GB. a Jeśli chciałbym dokupić ten sam model pamięci lecz nie gb a 1 GB. to tą 1 gigówke wsadzić mam w złącze obok ( dual chanel ) czy żeby nie pracowały w dualu ?

32 bitowe systemy umożliwiają użycie max 4 GB ram,2 GB na system i 2GB na program adresacja 4 GB to $ffffffff f=1111bin=15dec=4*8=32 bit,jeśli chcesz wykorzystać więcej ramu w zastosowaniach domowych musisz zakupić 64 bitowy system operacyjny i używać 64 bitowych sterowników,32 bitowy system to ogranicza,mimo że w komputerze możesz mieć nawet 16 GB ram,co do dual channel musisz mieć dwie identyczne kości np. 2*2 GB wsadzone do odpowiednich gniazd pamięci,oczywiście płyta musi obsługiwać dch

Nie powinno być problemu z dual chanel przy zestawie 2GB+1GB, byle by kości były jednej firmy, miały te same taktowania i timingi.

Zależy, jakie programy są używane. Większości użytkowników wystarczy 2GB. W Menedżerze zadań pisze, ile jest zajętej pamięci, jeśli przy używanych zazwyczaj programach jest jej za mało, warto dołożyć, ale jeśli przy odpalonych najczęściej używanych programach wynosi 0,5…1GB, to dołożenie pamięci raczej nic nie da, chyba że w wyniku pracy w trybie dualchanell (do 5…10% wydajności).

Czy aby na pewno ? :smiley:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dual_channel

Poza tym ja mam 4 GB na Windows 7 x64 i chyba jeszcze nigdy jej wykorzystanie nie przekroczyło 2 GB (no chyba, że gadżet pulpitu wprowadza mnie w błąd).

W zwyczajnym korzystaniu z komputera, czyli bez bardzo wymagających gier czy zabawy z grafiką 3d, ciężko zapełnić te 2GB, a dopóki nie wykorzystasz tych 2GB, to każde kolejne kostki pamięci nie wpłyną na wydajność.