Windows 7 GRUB 17 ERROR

Witam.

Nie jestem pewien czy piszę w odpowiednim dziale, jeśli nie proszę o poprawienie mnie:D

Wczoraj zabrałem się za składanie komputera po postawieniu Windowsa ,podzieliłem dysk na dwie partycje po restarcie cały proces uruchomienia kompa zatrzymał się na “ERROR 17”

Próbowałem coś googlać ,próbowałem go naprawić narzędziami na płytce Windowsa ,ale nic to nie dało.

Czy ktoś miał podobny problem?

Z góry dziękuje za pomoc.

Edit:

My guess: coś zrobiłem źle gdy dzieliłem dysk na partycje:P

Nie zależy mi na danych na dysku ,mam orginalną windę więc mogę postawić ją jeszcze raz ,ale chciałbym to zrobić z głową pytanie tylko czy coś to da?

W temacie jest GRUB 17 error ?, a to chyba z Linuksa

Wygląda to tak.

http://www.pocketmagic.net/wp-content/u … ror-17.jpg

Przed dzieleniem twardziela wszystko było ok.

A gdybym w instalatorze windowsa usunął wszystkie partycje i podzielił raz jeszcze to czy problem by zniknął?

Wiadomo, po usunięciu partycji i postawieniu na nowo wszystko będzie działać jak należy.

Jednak Grub został po Linuksie.

Koniecznie usuń MBR, bo tam zostały pliki rozruchowe Linuksa, jest to wielkośc 512 bajtów widoczna przy partycjonowaniu

Okey dzięki wielkie za pomoc:D

Ale chciałbym się upewnić:D

Wkładam płytkę, wybieram instalacje niestandardową(?) Usuwam partycje i dziele na nowo(?)

Usuwam partycje oznaczoną jako MBR?

Tak, jednak MBR nie jest opisany, może to być np:obszar nieprzydzielony o wielkości 512 kb lub nieco większej

Popatrz na podział dysku i usuń wszystko po kolei.

Usuwam wszystkie partycje i obszary nieprzydzielone?

Jak możesz to utwórz bootowalnego pendrive z np. Ubuntu i po uruchomieniu zainstaluj na nim ms-sys (wybierz wersje dla swojego procesora: i386 (32bit), lub adm64 (64bit), znalazłem instrukcję jak go użyć: http://ms-sys.sourceforge.net, masz tam też odnośnik do pobrania potrzebnej u Ciebie wersji.

Myślę, że mój sposób powinien działać, porada znaleziona na innym forum.

Pozdrawiam

Usuń wszystko, aż zostanie pusty dysk. Utwórz potem partycję pod system, w zależności od wielkości dysku

według uznania. Zainstaluj system, potem podziel resztę dysku spod systemu Windows, zresztą według uznania

Masz utworzyć partycję ntfs pod Windowsa, rozmiar jaki chcesz.

Dzięki.

Wszytko działa, GRUB zniknął:D