Windows 7 HP x64 - usuwanie pustych plików 0bit

Mam pewien problem z Windowsem 7 Home Premium w wersji 64 bit.

Na pulpicie mam trzy ikonki których nie da się usunąć - wyskakuje komunikat, że pradopodobnie pliku już nie ma i spróbuj ponownie. Pliki nie mają żadnego rozszerzenia a ich wielkość wynosi 0 bit - czyli są puste.

Próbowałem usunąć te puste pliki w trybie awaryjnym - nie da się usunąć.

Próbowałem też taki pusty plik “napdpisać” ale to nic nie daje - tworzy się taki sam plik o tej samej nazwie bez rozszerzenia ale wypełniony treścią.

No już nie wiem co robić - w innych katalog też mam podobne puste pliki - jakieś doc. i txt

Chyba są programy do usuwania takich problemów, ale są one czasowe i nie pozwolą mi rozwiązać problemów w przyszłości. Czy komuś udało się rozwiązać problem z plikami 0bit.

Raczej nie BIT tylko BAJT. Spróbuj włączyć konto Administratora, następnie przejdź na swój profil (przez Document and Settings) tam Pulpit i spróbuj usunąć.

mam jedno konto Administratora - czyli już na nim jestem

faktycznie pisze 0 bajtów, a nie bitów, ale to przecież nie jest istotne puste pliki nie chcą się usunąć.

Spróbuj je usunąć narzędziem z tąd

Ale nie rozumiesz. Windows 7 ma domyślnie wyłączone konto “Administrator”. Można je włączyć w narzędziu Zarządzanie komputerem.