Windows 7 i Dysk Sieciowy

Witam serdecznie. Mam mały problem z Windows 7 i dyskiem sieciowym. Mam dysk w obudowie welland ME-740AN. Obudowa ta ma wbudowany serwer smb i ftp. Niestety przy korzystaniu z obudowy jako dysku sieciowego system plików na dysku musi być fat32. Problem polega na tym iż Windows 7 pokazuje mi ten dysk w urządzeniach siecowych ale jakl prubuje na niego wejść czy to po nazwie czy po adresie to niestety nie wpuszcza mnie informując mnie iż nie mam uprawnień i wyskauje bład o numerze 1208. Odnajdywanie sieci i udostępnianie plików mam powłacczane, udostepnianie z hasłem wyłączone i z innymi kompami w sieci nie mam problemu. W windows vista nie miałem z tym dyskiem zadnych problemów. Dodatkwoo jak podłącze obudowe w windows 7 poprzez usb to normalnie moge korzystać z dysku i żadnych błedów nie wywala. Prosze o pomoc jesli ktoś ma jakiś pomysł co można z tym zrobić.

na stronie producenta nie ma nic o wspieraniu przez win7:

a może to jest poprostu błąd/brak kompatybilności w win7?

Witam… po kilku godzinach grzebania znalazłem na to sposób, podaj maila napiszę ci instrukcję. Pozdrawiam Grzegorz

Proponował bym umieścić na forum rozwiązanie, zawsze się może komuś przydać :wink:

Witam, ja też proszę o opublikowanie tego rozwiązania, mam dokładnie ten sam problem i nie bardzo wiem jak go ugryźć :frowning:

Pozdrawiam

marco

Dodane 24.02.2010 (Śr) 13:29

Witam raz jeszcze!

Znalazłem rozwiązanie więc piszę od razu, może komuś się przyda. Nie wiem czy to najprostszy z możliwych sposobów, ale działa.

Trzeba otworzyć “KOMPUTER”, po lewej stronie jest mała ikonka “SIEĆ” … klikamy prawym i wybieramy opcję MAPUJ DYSK SIECIOWY.

Przypisujemy mu dowolną literę jaka nam się podoba, a w polu FOLDER, wpisujemy ścieżkę do konkretnego udziału do którego chcemy uzyskać dostęp

Na przykład: \STORAGE\public (gdzie Storage jest nazwą dysku sieciowego, a public nazwą katalogu do którego chcemy się dostać)

I to tyle;

pozdrawiam