Windows 7 i hasło administratora którego nie było


(Robinium) #1

proszę o pomoc. komputer wczoraj normalnie się zamknął. Po niespełna godzinie kolejne uruchomienie się już nie udało. System wyświetlił, że należy uruchomić narzędzie naprawy systemu, które jednak nic nie dało (po długiej pracy komunikat, że nic się nie da zrobić i trzeba zamknąć system). Po tym zostało zrobione przywracanie systemu. I wygląda na to, że wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt, ze teraz windows przy uruchamianiu prosi o hasło, które, o ile mi wiadomo, nigdy nie zostało ustawiane.

Czy są jakieś standardowe hasła ustalane przy instalacji systemu? Przy uruchamianiu trybu awaryjnego też chce hasło.


(Dariuszbbr) #2

Aby odzyskać stracone hasło z systemu Windows będziemy musieli zaopatrzyć się w kilka rzeczy, a mianowicie:

Plyte z systemem Linux – live cd (może być Ubuntu)

SAMInside – aplikacja do odzysku hasła

Pendriva lub kartę pamięci na która skopiujemy pliki potrzebne do tej operacji

Pierwszym krokiem w odzyskiwaniu haseł będzie ponowne uruchomienie systemu lecz nie z dysku, lecz z płyty CD/DVD, w tym celu w biosie ustawiamy na boot z dysku CD/DVD. Jeśli używamy płyty z systemem Ubuntu, wybieramy przetestuj system.

Jeśli już uruchomił się nam Linux wchodzimy w mój komputer po czym otwieramy partycje na której znajduje się nasz system Windows, następnie wchodzimy do folderu C:\WINDOWS\system32\config i kopiujemy plik SAM oraz System po czym restartujemy komputer i uruchamiamy program SAMInside.

Za pomocą programu otwieramy (CTRL+O) i wskazujemy plik SAM po czym plik System, program wyświetli nazwy użytkowników, zaznaczamy tylko tego użytkownika dla którego chcemy odzyskać hasło po czym klikamy ikonkę “Play”.

Rozkodowywanie hasła potrwa ok. 15min, po czym w kolumnie password pojawi się nasze hasło do systemu.


(Robinium) #3

dzięki wielkie za odpowiedź i pomoc. okazuje się w tym momencie niepotrzebna niestety, bo się okazało że hasło jednak było zakładane, tylko użytkownik zapomniał (bez komentarza).

ale mimo to post bardzo pomocny :slight_smile: