Windows 7 i ostrość filmów


(flaszer) #1

Witam, mam drobny ale irytujący problem. Mianowicie, podczas odtwarzania filmów dowolnym programem (np. wbudowany WMP, GOM Player) obraz jest strasznie nieostry, poszarzały, film wygląda jak gdyby była to jakaś wersja nagrywana w kinie. Na windows XP problemu w ogóle nie ma, obraz jest ostry jak żyletka. Podejrzewam, że to wina wbudowanych sterowników microsoftu, syfiastych WDDM, gdyż po odinstalowaniu tych sterowników z menadżera urządzeń, obraz był nie do poznania. Chciałem też zainstalować wtedy sterowniki ze strony ATI, jednak ostatnia wersja wspierająca mój model (radeon x1600pro) to 9.3, kończy instalację z błędem tegoż właśnie sterownika, a po restarcie powracają standardowe sterowniki microsoftu i sytuacja się zapętla... Dodam, że próba instalacji sterowników od Visty w trybie kompatybilności itd. wygląda tak samo. Jeżeli to istotne, to posiadam Windows 7 Professional z MSDN AA.


(slawex1983) #2

Niedawno nie mogłem znaleźć sterowników do Radeona 9100. Wgrałem jakieś stare Catalysty NGO w trybie kompatybilności z XP. Windows 7 łyknął je bez problemu. Jest pełna akceleracja.


(PWmeess) #3

Spróbuj programu The KMPlayer

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... 2.9.4.1434

Po instalacji odpal film w oknie programu, następnie kliknij prawym z menu kontekstowego wybierz: Wideo (zaawansowane) --> Ustawienie: Jakość (3GHz)

U mnie pomogło, tyle tylko że mam 7 RC1


(flaszer) #4

U mnie przy jakiejkolwiek zmianie zgłasza, że mam aktualne sterowniki ;/ Co do KMPlayera, jeszcze nie próbowałem, a nawet jeśli zadziała to będzie to rozwiązanie w połowie tylko satysfakcjonujące mnie, bo wołałbym jednak używać GOM Playera :stuck_out_tongue: