Windows 7 i ostrość filmów

Witam, mam drobny ale irytujący problem. Mianowicie, podczas odtwarzania filmów dowolnym programem (np. wbudowany WMP, GOM Player) obraz jest strasznie nieostry, poszarzały, film wygląda jak gdyby była to jakaś wersja nagrywana w kinie. Na windows XP problemu w ogóle nie ma, obraz jest ostry jak żyletka. Podejrzewam, że to wina wbudowanych sterowników microsoftu, syfiastych WDDM, gdyż po odinstalowaniu tych sterowników z menadżera urządzeń, obraz był nie do poznania. Chciałem też zainstalować wtedy sterowniki ze strony ATI, jednak ostatnia wersja wspierająca mój model (radeon x1600pro) to 9.3, kończy instalację z błędem tegoż właśnie sterownika, a po restarcie powracają standardowe sterowniki microsoftu i sytuacja się zapętla… Dodam, że próba instalacji sterowników od Visty w trybie kompatybilności itd. wygląda tak samo. Jeżeli to istotne, to posiadam Windows 7 Professional z MSDN AA.

Niedawno nie mogłem znaleźć sterowników do Radeona 9100. Wgrałem jakieś stare Catalysty NGO w trybie kompatybilności z XP. Windows 7 łyknął je bez problemu. Jest pełna akceleracja.

Spróbuj programu The KMPlayer

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … 2.9.4.1434

Po instalacji odpal film w oknie programu, następnie kliknij prawym z menu kontekstowego wybierz: Wideo (zaawansowane) --> Ustawienie: Jakość (3GHz)

U mnie pomogło, tyle tylko że mam 7 RC1

U mnie przy jakiejkolwiek zmianie zgłasza, że mam aktualne sterowniki ;/ Co do KMPlayera, jeszcze nie próbowałem, a nawet jeśli zadziała to będzie to rozwiązanie w połowie tylko satysfakcjonujące mnie, bo wołałbym jednak używać GOM Playera :stuck_out_tongue: