Windows 7 i problem z partcjami

Witam, szukałem już wszędzie odpowiedzi na mój problem.

Zacznę od początku, posiadam dwa dyski twarde 320GB i 500GB. Na 320 mam zainstalowaną 7 gdzie są zrobione 3 partycje i wszystko jest dobrze, 500 jest również podzielona na 3 partycje tylko jest w tym problem, że 7 mi widzi tylko jedną (mam na myśli mój komputer) (w menadżerze dysków są te dwie brakujące partycje) ale gdy próbuję przypisać im literkę to wyskakuje błąd. (zaraz spróbuję wrzucić screena) Ręce mi opadają już :frowning:

Proszę o pomoc.

badmn.jpg

Użyj programu do partycjonowania i sam podziel albo windows ma jakieś ograniczenia do liczby partycji? Mogę się mylić

Może partycje są nieaktywne? Jeśli nic tam nie masz to przeformatuj jakimś programem, albo sprawdź w nim czy aktywna i aktywuj.

jak nic nie zadziała moja rada to wyczyścić cały i jeszcze raz spróbować utworzyć wszystko…

Wydaje mi się, że wystarczy sformatować te partycje by je system wykrył

robiłem już prze konwertowanie i nic :frowning:

kurde nie wiem co to może być … wszystkie inne widzi prócz tych dwóch … :frowning:

jeśli dane na partycjach są ważne - przekopiuj je na 320 spod livecd ubuntu (najprościej)

jeśli nie - usuń te 2 partycje i utwórz na ich miejsce nowe

a nie znacie innego sposobu aby obyło się bez utraty danych?

jest… odpal z płytki paragon partition manager 10 server edition i możesz zacząć zabawę :stuck_out_tongue: