Windows 7 i Sidebar?

(Silver9999) #1

Witam.

Oglądałem kilka demonstracji z Windows 7 i nie zauważyłem tam Sidebara.

Nie mam zainstalowanego Windows 7 RC, ale chciałbym zainstalować finalną wersję.

Moje pytania to:

Czy Windows 7 ma sidebar czy go nie ma?

Jakie wymagania będzie miał Win7?

Proszę o szybką odpowiedź.

(slawex1983) #2

Finalnej wersji jeszcze nie ma. Sidebar jest praktycznie taki sam jak w Vista. Są nawet wszystkie gadżety z Visty, które jednak można powiększać. Wymagania sprzętowe są nieco większe niż Visty.

(Silver9999) #3

Kiedy będzie finalna wersja?

(rgabrysiak) #4

Z tego co widzę to w Windows Seven nie ma już sidebara takiego jak był w Viście pozostały tylko gadżety, co do pytania kiedy będzie finalna wersja:

źródło:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 ... zdziernika

Wymagania nowego systemu:

źródło:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 ... +Windows+7

(Sundaale) #5

Ja posiadam, to może się wypowiem, w wersji RC sidebara nie ma i w finalnej tez ma nie być, gadżety można umieścić w dowolnym miejscu na pulpicie.

(Mrylec) #6

Tak po za tym wersja finalna ma być niedługo, czyli gdzieś tak wypada że jeszcze pod koniec tego miesiąca. Ale ta wersja będzie po angielsku i w dodatku do sprzedaży trafi mniej więcej w październiku :wink: W w7 nie ma sidebara są tylko gadżety...

(MaRa) #7

Sidebara nie ma, gadżety są bezpośrednio na pulpicie.

Wymagania wcale nie są większe niż Visty. Cóż z tego, że Vista wymaga tylko 512MB RAMu, a 7 1GB, skoro Vista pod takim sprzętem ledwo co chodzi, nieco lepiej pod 1GB, ale do płynnej pracy wymaga minimum 1,5-2GB. Grafika to dla obydwu minimum DirectX 9, czyli każda współczesna karta graficzna, bez problemu działają nawet pod Intelem 945G i późniejszymi (915G teoretycznie ma DX9, ale częściowo programowy i Aero się nie odpali).

Testowałem Vistę i 7 pod netbookiem z 1GB RAMu, normalnie chodziły, tylko że pod Vistą instalacja jakiegokolwiek programu trwała pół godziny. Pod 7 wszystko sprawnie szło, nie zostałem przy nim tylko z powodu braku jednego sterownika.

Gdzieś w jakiejś gazecie wyczytałem, że pod netbookiem 7 zajmuje więcej pamięci niż Vista. Ten, kto to napisał, najwyraźniej nie dowidzi. Może Vista zajmuje ok. 50MB mniej RAMu, ale za to koło pół gigabajta pliku wymiany na dysku, co jednak zwalnia nieco system. Po zalogowaniu trzeba odczekać by dysk trochę pomielił. Cóż, XP można zainstalować na 128MB RAMu i całego nie zajmie :smiley:

(Adamw93) #8

http://www.mydigitallife.info/2008/12/3 ... windows-7/

Ale to integracja w system, czyli hakerka ;p

(Mrylec) #9

Co wy gadacie? Viste uruchomisz na nawet 256MB RAM - tylko trzeba zainstalować wersje Starter :stuck_out_tongue:

(Adamw93) #10

I tak nie chodzi płynnie :expressionless: Dopiero Seven wykorzystał potencjał 4GB ram... Vista naprawde zamulała :?

Szczerze mówiąc to jak na możliwości Startera to nawet za dużo... :stuck_out_tongue: Odpalisz notatnik, painta i może ale to MOŻE odtwarzacz i limit :stuck_out_tongue:

(Dawiddek55) #11

sidebara nie ma...lecz jest 1 nowa funkcja. Wybierz sobie kilka gadżetów i przeciągnij na pulpit po czym umieść je po boku pupitu, powoli dojeżdżaj gadżetem do boku pulpitu. W pewnym momencie zostanie przyciągnięty do boku pulpitu, co umożliwia równe umieszczeni gadżetów po bokach ekranu.

(Remix) #12

(Protofik+Dobreprogramy Pl) #13

Jak się na siłę chce ją uruchomić na Pentium III to się nie dziwie...

Chcą odcinać neta piratom, a powinni takim ludziom.

Wracając do tematu, Sidebara nawet lepiej że nie ma, ładnie to wygląda :slight_smile: A win 7 będzie można legalnie nabyć 22 października.

(Plgracz) #14

Przy umieszczonym na pulpicie gadżecie uruchom Menadżer zadań i na liście procesów odszukaj w opisie Gadżety Pulpitu Systemu Windows a w nazwie obrazu zobaczysz SIDEBAR.EXE więc stwierdzenie, że sidebara nie ma w Windows 7 jest nie prawdziwe. Sidebar jest ale działa inaczej niż przyzwyczailiśmy się w Windows Vista.

Pozdrawiam

(Adamw93) #15