Windows 7 i Windows XP na dysku

Jestem (nie)dumnym posiadaczem Windows 7 Professional.Chciałbym jako drugi system zainstalować starego XP.Mam jeden problem: nie jestem w stanie podzielić 698-gigowego dysku twardego (oprócz niego mam jeszcze cztery dyski wymienne i stację dysków).Czy jest to możliwe podczas instalacji 7-ki,czy znajdę taką opcję w ustawieniach systemu?

Witam

Tak Windows 7 posiada opcję podzielenia partycji.

Szczerze mówiąc,jeśli chodzi o Windows 7,to jestem bezradny niczym Polska w obliczu kryzysu :smiley:

Proszę jeszcze o odpowiedź,gdzie znajduje się to narzędzie i jak z niego korzystać?

Podczas instalacji gdy już ujrzysz monit z zapytaniem gdzie chcesz zainstalować Windows ? kliknij by obejrzeć wybierzesz dysk > format > następnie będziesz miał w prawym dolnym rogu napis Nowy klikniesz wpiszesz rozmiar zastosujesz , nic skomplikowanego na pewno sobie poradzisz.Możesz też podzielić dysk po zainstalowaniu Windowsa start > pomoc i obsługa techniczna> wpisz Czy dysk twardy można ponownie podzielić na partycje? znajdziesz tam dokładny opis jak podzielić dysk na więcej partycji.

Pozdrawiam

Dziękuje za pomoc, to rozwiązanie okazało się 100% skuteczne.