Windows 7 i windows xp problem z uruchomieniem xp

Witam mam problem otóż miałem zainstalowaną viste, 7 x86 i xp x86, dzisiaj sformatowałem partycje z vista i zainstalowałem na niej windows 7 x64 professional. Problem polaga na tym że zainstalowałem na 7 x64 vistabootpro utworzyłem wpisy dla windows xp i 7 x86 robię reset i gdy wybieram xp to otrzymuje komunikat: file: \ntldr

Musisz zrobić plik boot.ini i wrzucić go na partycje systemową. W tym pliku masz wpisać tylko opcje uruchamiania windowsa XP, nie trzeba wpisywać 7 bo on będzie dostępny bez wpisu.

a co dokładnie mam wpisać? XP mam zainstalowany na partycji H:

[boot loader]

timeout=30

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(numer kolejny partycji np dla c=1)\ścieżka do katalogu z widnows xp =“Microsoft Windows XP Professional” /fastdetect

np:

[boot loader]

timeout=30

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /fastdetect

Tu masz więcej: edytowanie-pliku-boot-ini-systemie-windows-t5820.html

nie pomaga;/ odpaliłem płytkę z xp zrobiłem fixboot i fixmbr oraz skopiowałem ntldr i ntdetect.com i lipa dalej problem z ntldr

Mam taki znów problem, że miałem windows 7 i zainstalowałem potem na innej partycji windows xp. teraz nie wiem jak uruchomić windows 7, xp uruchamia się automatycznie i niema opcji wyboru systemu