Windows 7 i windows xp sieć internet + lan

(Ingramkalina) #1

No więc tak wiem, że ten wątek był poruszany tysiące razy ale i tak nie daje rady :frowning:

1 pc = 7

2 pc = xp

Do pierwszego komputera jest podpięty internet który wychodzi od routera. Teraz podpinam kabel krosowany z 1 pc do 2 pc.

Na 2 pc wchodzę w Panel Sterowania-->Połączenia sieciowe-->Połączenie lokalne-->właściwości-->protokół TCP/IP

i zmieniam :

1 użyj następującego adresu ip dałem 192.168.0.2, ponieważ chcę żeby głównym kompem był 1pc.

2 maska podsieci nie zmieniam. mam 255.255.255.0

3 daje bramę domyślną 192.168.0.1.

Teraz na 1 pc wchodzę w Panel Sterowania-->Sieć i Internet-->Centrum sieci i udostępniania-->zmień ustawienia karty sieciowej-->Połączenie lokalne 2-->właściwości-->Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4)

i zmieniam :

1 użyj następującego adresu ip dałem 192.168.0.1.

2 maskę zostawiam czyli 255.255.255.0

3 i w bramie nic nie pisze.

No więc chcę zrobić sieć lan i internet. Internet mógłbym zrobić mostkiem ale chce mieć też lan.

Więc z mojej strony do was takie zapytanie co mógłbym zrobić żeby mi to działało albo co robię źle szukałem w google ale znajdowałem takie sytuacje że po pingowaniu drugiego komputera zawsze pakiety

wracały albo w wątku w którym nic nie wracało nic dalej nie pisali. Poza tym jestem leniem i proszę was :slight_smile:

Czasami nie ogarniam więc proszę się nie śmiać :smiley:

-- Dodane 12.04.2013 (Pt) 21:36 --

Zapomniałem dodać, że oba komputery są w jednej grupie roboczej.

-- Dodane 12.04.2013 (Pt) 21:54 --

Może być nawet bez internetu byle by lan działał.

(roobal) #2

Ping z komputera do komputera idzie? W trybie autokonfiguracji,tj. ustawione automatyczne pobieranie adresu IP bez dostępnego w sieci serwera DHCP, pakiety przechodzą? Kabel na pewno jest krosowany, nie jest uszkodzony? Sam go zarabiałeś czy kupiłeś gotowy w sklepie? router jaki ma adres IP?

(Ingramkalina) #3

Ping idzie z 7 na xp , ale na odwrót tez próbowałem i nie działa.

Nie wiem co to tryb autokonfigutacji,tj nie moja dziedzina wiedzy :slight_smile:

Kabel działa na pewno, kupiłem go nie dawno.

Router ma ip 192.168.1.1

(roobal) #4

Windows 7 zezwala na pingowanie, a dokładniej na przyjmowanie pakietów echo_request? Komputery są widoczne w otoczeniu sieciowym? Sprawdź jeszcze uprawnienia na Windows 7.

(Ingramkalina) #5

Mam administratora a poza tym przez hamachi znajomy mnie pinguje więc chyba zezwala.

(roobal) #6

Tylko, że Hamachi ma własny interfejs sieciowy. Mi chodziło, abyś sprawdził uprawnienia w systemie Windows dla użytkowników, czy mają prawo przeglądać zasoby na twoim komputerze i się do niego podłączać. Czy zapora sieciowa pozwala na pingowanie Windows 7, przeważnie pingowanie jest domyślnie blokowane przez zaporę (wystarczy zezwolić, nie musisz wyłączać zapory).

(Ingramkalina) #7

zapora jest wyłączona bo nie przepadam za jej działaniem

(roobal) #8

I ping w drugą stronę nadal nie idzie? Ogólnie łączność jest, inaczej ping w ogóle by nie poszedł.

(Ingramkalina) #9

Dobra zrobiłem sieć hamachi ale jest problem.

Pinguje z xp siódemkę i pakiety idą i wracają ale jak robię na odwrót to nic ani nie idą ani nie wracają. Sieć ogólnie działa tylko jestem ciekawy bo serwery muszę robić na 7 bo jak zrobię na xp to 7 nie widzi serwera.

(roobal) #10

Na Windows nie korzystasz czasem z grupy domowej? Bezpośrednie połączenie musi działać. Korzystanie z Hamachi w LANie jest mało ciekawym pomysłem, o wydajności już nie wspominając.

(Ingramkalina) #11

To poradźcie