Windows 7 i windows xp sieć internet + lan

No więc tak wiem, że ten wątek był poruszany tysiące razy ale i tak nie daje rady :frowning:

1 pc = 7

2 pc = xp

Do pierwszego komputera jest podpięty internet który wychodzi od routera. Teraz podpinam kabel krosowany z 1 pc do 2 pc.

Na 2 pc wchodzę w Panel Sterowania–>Połączenia sieciowe–>Połączenie lokalne–>właściwości–>protokół TCP/IP

i zmieniam :

1 użyj następującego adresu ip dałem 192.168.0.2, ponieważ chcę żeby głównym kompem był 1pc.

2 maska podsieci nie zmieniam. mam 255.255.255.0

3 daje bramę domyślną 192.168.0.1.

Teraz na 1 pc wchodzę w Panel Sterowania–>Sieć i Internet–>Centrum sieci i udostępniania–>zmień ustawienia karty sieciowej–>Połączenie lokalne 2–>właściwości–>Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4)

i zmieniam :

1 użyj następującego adresu ip dałem 192.168.0.1.

2 maskę zostawiam czyli 255.255.255.0

3 i w bramie nic nie pisze.

No więc chcę zrobić sieć lan i internet. Internet mógłbym zrobić mostkiem ale chce mieć też lan.

Więc z mojej strony do was takie zapytanie co mógłbym zrobić żeby mi to działało albo co robię źle szukałem w google ale znajdowałem takie sytuacje że po pingowaniu drugiego komputera zawsze pakiety

wracały albo w wątku w którym nic nie wracało nic dalej nie pisali. Poza tym jestem leniem i proszę was :slight_smile:

Czasami nie ogarniam więc proszę się nie śmiać :smiley:

Dodane 12.04.2013 (Pt) 21:36

Zapomniałem dodać, że oba komputery są w jednej grupie roboczej.

Dodane 12.04.2013 (Pt) 21:54

Może być nawet bez internetu byle by lan działał.

Ping z komputera do komputera idzie? W trybie autokonfiguracji,tj. ustawione automatyczne pobieranie adresu IP bez dostępnego w sieci serwera DHCP, pakiety przechodzą? Kabel na pewno jest krosowany, nie jest uszkodzony? Sam go zarabiałeś czy kupiłeś gotowy w sklepie? router jaki ma adres IP?

Ping idzie z 7 na xp , ale na odwrót tez próbowałem i nie działa.

Nie wiem co to tryb autokonfigutacji,tj nie moja dziedzina wiedzy :slight_smile:

Kabel działa na pewno, kupiłem go nie dawno.

Router ma ip 192.168.1.1

Windows 7 zezwala na pingowanie, a dokładniej na przyjmowanie pakietów echo_request? Komputery są widoczne w otoczeniu sieciowym? Sprawdź jeszcze uprawnienia na Windows 7.

Mam administratora a poza tym przez hamachi znajomy mnie pinguje więc chyba zezwala.

Tylko, że Hamachi ma własny interfejs sieciowy. Mi chodziło, abyś sprawdził uprawnienia w systemie Windows dla użytkowników, czy mają prawo przeglądać zasoby na twoim komputerze i się do niego podłączać. Czy zapora sieciowa pozwala na pingowanie Windows 7, przeważnie pingowanie jest domyślnie blokowane przez zaporę (wystarczy zezwolić, nie musisz wyłączać zapory).

zapora jest wyłączona bo nie przepadam za jej działaniem

I ping w drugą stronę nadal nie idzie? Ogólnie łączność jest, inaczej ping w ogóle by nie poszedł.

Dobra zrobiłem sieć hamachi ale jest problem.

Pinguje z xp siódemkę i pakiety idą i wracają ale jak robię na odwrót to nic ani nie idą ani nie wracają. Sieć ogólnie działa tylko jestem ciekawy bo serwery muszę robić na 7 bo jak zrobię na xp to 7 nie widzi serwera.

Na Windows nie korzystasz czasem z grupy domowej? Bezpośrednie połączenie musi działać. Korzystanie z Hamachi w LANie jest mało ciekawym pomysłem, o wydajności już nie wspominając.

To poradźcie