Windows 7 i XP na jednym dysku - nie widzą się

Postanowiłem na moim netbooku zainstalować Windowsa XP (był zainstalowany na nim 7). Kopię XP zrobiłem za pomocą WinToFlash (WTF). Po zainstalowaniu XP pojawił się problem, że widocznym systemem był XP, ale przy starcie pisał o złej konfiguracji dysków i by go uruchomić trzeba było wsadzać pendrive a`la ■■■ i wybierać z której partycji ma bootować. Teraz naprawiłem mbr win7 i w artykule zalecano instalację VistaBootPRO i tam się stworzy menu wyborów systemu. Problem polega na tym, że ten program nie widzi XP. Co ciekawe po naprawie mbr win7 nie chce załączyć się pendrive stworzony przez ■■■ ponieważ pisze, że jest tam uszkodzony jakiś plik, pomimo, że spróbowałem jeszcze raz go stworzyć.

Wiem, że wygląda to skomplikowanie (a jak ja to opowiadam to już w ogóle), ale jak to teraz naprawić?

A nie prościej jest uruchomić instalator win7 i wybrać naprawę systemu.

Mam na myśli naprawę plików startowych.

Tyle, że ja już naprawiłem i siódemka normalnie startuje. Lecz ja chciałbym, abym miał możliwość wyboru między XP a 7. Tyle, że siódemka jak i ten program VistaBootPRO nie widzą XP.

a znasz programik BCDEdit?

http://www.centrumxp.pl/Expert/1491,1,BCDEdit_bez_tajemnic.aspx

Jak nie chcesz (boisz się, nie umiesz) zrobić tego w konsoli możesz pobrać EasyBCD.

Dzięki za program - pomógł :slight_smile: