Windows 7 - instalacja na słabym sprzęcie

(sla17) #1

Witam! Czy gdy zainstaluje Sevena na takim sprzęcie (poniżej w podpisie) to nie będzie się ciął? Nie zależy mi na AeroGlassie. Jestem zmuszony doinstalować RC obok XP, bo ze wsparciem u XP kiepsko. A z łatkami do bezpieczeństwa niech się schowają, bo będą zajęci Vistą, 7 i kolejnym systemem... Pewnie 1 łatka na kwartał :slight_smile: Ale nie o tym mowa - warto czy nie?

(Łukasz14) #2

sla17 , no niby uruchomili sevena na kilku MB RAM, a więc trudno mi powiedzieć, za dużej prędkości na nim nie osiągniesz, to jest pewne :stuck_out_tongue:

Btw. zainstaluj sobie jakiegoś dobrego antywira + firewall i możesz czuć się bezpieczny na XP'ku ;]

(sla17) #3

Vista chodziła stabilnie na tym, jeszcze za czasów 512MB w moim PC :smiley: I się nie ścinała ; ]

Siódemkę przyznam, miałem parę dni, jednak zrezygnowałem ponieważ nie miałem wtedy na tym PC dostępu do neta, i nie można było aktualizować, aktywować itp :wink:

BTW : będą problemy z podłączeniem LB przez Ethernet? Czy 7 automatycznie sie do sieci włączy ;d?

(pakierhakierxd) #4

ja bym instalował :slight_smile:

testowałem win 7 na virtualu z mało ramu itp.

i wszystko ok

działa lepiej niż vista:)

chociaż mi jakoś po zainstalowaniu visty z zintegrowanym orginalnie sp2 wydaje się że trochę przyśpieszyła....

(sla17) #5

Aha dzięki, jeszcze jedno - zrezygnować z XP czy postawić obok?

(pakierhakierxd) #6

ja bym zrezygnował po co 2 systemy używać

ja zawsze jak instalowałem więcej niż 1

to i tak zawsze 1 z nich używałem a drugi prawie był nie używany...

-- Dodane 08.07.2009 (Śr) 10:08 --

Jak myślicie jak Windows 7 będzie działał na takim sprzęcie visty boję się tam instalować

bo mam oryginalną płytkę z RC

:slight_smile:

Procesor:Intel Celeron 2.0 ghz

Ram:1,25gb

Grafa:FX 5200 128 mb

Dysk:40gb

instalował ktoś na takim sprzęcie

(Robert Zgrzebnicki) #7

14.04.2009

Microsoft zakończył dziś okres podstawowego wsparcia dla systemu Windows XP oraz pakietu biurowego Office 2003.

Od teraz bezpłatne poprawki dla tych produktów będą dotyczyć tylko bezpieczeństwa. Poprawki dotyczące funkcjonalności będą dostępne tylko dla klientów, którzy wykupili wsparcie rozszerzone przynajmniej 90 dni przed końcem okresu wsparcia podstawowego. Wsparcie rozszerzone będzie dostępne jeszcze przez 5 lat, do 8 kwietnia 2014. Z kolei poprawki bezpieczeństwa będą wydawane do 4 sierpnia 2014. Wyjątkiem jest Windows XP Embedded, dla którego okres podstawowego wsparcia trwa nadal.

Przy okazji Microsoft ogłosił koniec wsparcia dla Windows Server 2003 Service Pack 1. Użytkownicy tej wersji systemu powinni zainstalować Service Pack 2.

Minimalne wymagania Windows 7

x86 (32-bit): Procesor 1Ghz, 1GB RAM, Karta graficzna wspierająca DirectX 9 ze 128MB pamięci (dla Windows Aero), 16GB miejsca na HDD, napęd DVD.

x64 (64-bit): Procesor 1Ghz, 2GB RAM, Karta graficzna wspierająca DirectX 9 ze 128MB pamięci (dla Windows Aero), 20GB miejsca na HDD, napęd DVD

Istnieje zasada: dopóki nie przetestujesz, nie dowiesz się.

A co stawiania Windows 7 obok XP, ja tak zrobiłem. sla17, jest to uzależnione od tego czy masz dużo aplikacji i gier napisanych pod XP. Tryb XP Mode (możliwość odpalania aplikacji z XP pod Windows 7) występuje tylko w najdroższych i najbardziej rozbudowanych edycjach Windows 7.

(superbike08) #8

ja bym na twoim miejscu nie instalował 7 tylko Windows Media Center Edition lub jak masz to XP Profesional :slight_smile:

(niezDarek) #9

ja bym zainstalował windows 7 obok XP, jest to system w fazie testowej, za jakiś czas skończy się okres testowy, nie ma sensu później od nowa instalować jeszcze raz tego systemu, lepiej zostawić na "czarną godzinę"

co do trybu Tryb XP Mode raczej w przypadku sla17 , używanie jest nie realne ze względu na zbyt słabą konfiguracje komputera.

(sla17) #10

Mhm, to zainstaluje obok :slight_smile:

A jeszcze jedno pytanie - ile miejsca ustawić na stery + av + AQQ + Opere + jakiś inny software?

mam partycje 37,2GB ale 15GB z tego musi mieć partycja z danymi. Czy na takiej powierzchni opłaca się ładować 7?

@edit : da się coś zrobic z przezroczystością? bo ten nieprzeźroczysty taskbar jest ochydny ;p

(superbike08) #11

na te programy zostaw se 2 GB a propo przezroczystości to masz za słabą kartę graficzna

(rgabrysiak) #12

Przeznacz około 16 GB na system + programy, powinno wystarczyć. Mój po instalacji potrzebnych programów nie przekroczył rozmiaru 10 GB. Co do przezroczystości - chyba nic nie zrobisz, aero glass wymaga m.in DX9 a tego twoja karta chyba nie wspiera.

(sla17) #13

Racja, nie wspiera :wink:

Ok, to biorę sie do backupu danych i instaluję!

Gdyby było za mało, to mogę z partycji XP poświęcić 10GB. Ale myślę, że tak jak mówisz - starczy.

Zapewne jeszcze nie raz się odezwę na temat siódemki.

(Dick4) #14

to wyobrazcie sobie panowie ze ja mam aero glass w windows 7 na karcie graficznej zintegrowanej z plyta ad okladniej mowiac geforce 6100 nforce 405 na plycie glownej gigabyta a na dodatek nie ma zadnej zawieszki itp

(sla17) #15

Hehe, zainstalowałem ale ise z LiveBoxem nie łaczy (USB i ethernet w przypadku ethernet mówi, że brak takowej karty)

I wywalił mi XP z bootloadera ; /

@przerwałem instalacje sterowników ATI i teraz się 7 nie chce uruchomić? Co zrobić :((?

(superbike08) #16

a którą wersje ?? x86 czy x64 ?? moze za słaby sprzęt ;/

(sla17) #17

x86

Jak połaczyć się z neo przez LB? I jak dodać XP do bootloadera? Z ATI sobie poradziłęm ;d

(bober370) #18

Uruchom komputer z płyty od xp weź R i wpisz FIXBOOT

(Jjoasz) #19

mam odpalona 7-ke (7260 x86) na:

athlon 2500+ (barton 128/512mbL2) na ep-8rda3+ (nf2 ultra 400-s), 1gb ram (dual 2x 512mb noname), gf 6600gt (256mb ddr) i maxtor 80gb (dm 8+ ATA133)

chodzi elegancko bez przycinek i wiekszych zmian w rejestrach, znaczy jak MS dal 8)

jedyny problem byl z plyta, dosc zabytkowa i bez recznego podania sterow system jej nie rozpoznawal, po instalacji znalazl nawet nowsze i aktualizowal

nie bylo problemu z dzwiekiem (AC'97) ani LAN (nf2 i realtek, podwojny), karte rowniez od razu rozpoznal (jedynie zainstalowal najnowsze stery 8.14, ktore nie sa najlepsze do tej karty, niestey rollback nic nie zmienia)

komp chodzi jakies 20h na dobe i jak narazie bez problemow

(superbike08) #20

kolejny dowód na to ze 7 jest najlepszy wersja RC jest lepsza niż Vista :slight_smile:

gdybyś miał na tym viste to by było nie najlepiej :slight_smile: