Windows 7 - instalacja na słabym sprzęcie

Muszę wszystkich poinformować, że fixboot itp. nie pomogły w naprawieniu bootloadera. Czytałem po googlach, wykonywałem wszystko co pisało i niestety zabardzo namieszało się, w końcowym efekcie wszystkie partycje zostały usunięte.

Pozatem w siódemce był problem ze starszym sprzętem - nie mam sterowników od karty sieciowej zintegrowanej w moim MOBO, wszystko musiałem ściągać z internetu, to cud, że dźwięk działa.

Otóż - musiałem zainstalować stery od Radeona 9200 przeznaczone dla XP, w pierwszej próbie instalator całkowicie się zawiesił przez co musiałem wykonać Reset. Po załadowaniu byl czarny ekran tylko z informacją o systemie (napis na tapecie Windows 7 bla bla). Jednak roździelczość zmieniła się na moją obsługiwaną przez monitor - 1920x1080. Explorer się załadował, przez Menedżer Zadań dostałem się i wykasowałem sterowniki przez instalatora ATI (tego dołaczonego na płytce z grafiką). Uff, przy ponownej próbie też instalator się zawiesił i znów sytuacja - Reset (innego wyjścia nie było) - ucieszyłem się gdy po załadowaniu Sevena ujrzałem taskbara oraz rybkę obok której był kosz - wszystko w rozdzielczości 1920x1080. Dobrze, kolejnym problemem była instalacja dźwięku - też przeznaczone na XP. Naszczęście przeszła bez większych kłopotów.

System posypał się podczas próby dodania XP do bootloadera

Chciałbym podzękować wszystkim userom, którzy poświęcili czas na pomoc i doradztwo. Jak widać sprzęt mi nie pozwala na rozwijanie się. Poczekamy do RTM, może wtedy się coś zmieni.

nie ma za co po to jest to forum aby sobie nawzajem pomagać :wink: a propo wersji RTM to nawet jak ona wyjdzie to niepotrzebnie będziesz ja kupował bo raczej będzie to samo co z wersja RC więc po co wydawać ok. 1500 zł na windowsa jak możesz za to sobie kupić sprzęt uzbierać na Windowsa 7 i go kupić i wtedy będzie hulał bez problemu :wink:

jaki jest najnowszy wyciek z którego działają klucze od rc może ktoś wie

wiem że to głupie pytanie …

ja wiem że na pewno kupię windows 7

i zainstaluję go na 2 kompach jakoś

mam nadzieję że nie będzie drogi oem

na box na pewno mnie stać nie będzie;(

home premium będzie musiało wystarczyć…

nawet przez sen mi nie przyszlo do glowy instalowac, a tym bardziej inwestowac w viste - dosc, ze mam juz ze 3 xp pro i win 2k wciaz na licencji 8)

jedyne problem to krecenie karty… zaden program (riva, atitools itp.) nie widza zegarow gf 6800gt (tylko 128mb ddr - w celu przekonania sie czy pojdzie na malej ilosci pamieci)

proc poszedl w biosie 11x200 w dualu z ram na 2.5,3,3,8 i wiem, ze pojdzie wyzej - na xp doszedl do 10x240 na 1.8v

na zalmanie gs7000a nie wychodzi ponad 50C, wiec jest jakis zapas jeszcze :smiley:

po tygodniu uzytkowania, moge powiedziec, ze wersja (7260 x86) jest stabilna, bez problemow chodzi na starszym sprzecie i w zasadzie nawet nie wykorzystuje wszystkich zasobow proca przy podstawowych operacjach - pamiec wirtualna mam na szytywno ustawiona (1gb, bo normalnie ze 4-ry system przeznaczyl)

Dodane 07.08.2009 (Pt) 21:01

lekko odswieze temat, jako ze zaginal w czelusciach…

zainstalowalem win 7 7600.16385.090713-1255_x86 ultimate lite na 12gb HDD (hitachi 4200 rpm/10mbs/ udma4), 2x 256mb ddr333 cl 2.5, gf 4 440M 64mb z mobo, intel p4 3.06/512mb L2/533fsb

na laptopie HP Compaq nx9010 - dysk jest podmieniony, bo oryginalny sie sypnal niestety

na dniach dam jakies testy, bo narazie problem z wi-fi jest - stery sie instaluja, ale system nie wykrywa karty na PCI

reszta urzadzen tez musiala byc podana recznie, ale wystarczyly sterowniki do XP ze strony HP, a do kontrolera wi-fi nie ‘chca’ wejsc :-x