Windows 7-Jak stworzyć obraz z moim oryginalnym CD-Keyem?

Witam. Tworze sobie fajną siódemkę :slight_smile: Dodałęm do niej PL język a teraz mam zamiar:

-wywalić licencję przy instalacji (automatyczne potwierdzenie)

-Mam swój oryginalny CD KEy i chciałbym go gdzieś do instalacji wpisać na stałe tak bym nie musiał go przepisywać w każdej instalacji.

-Przy wybieraniu Usera chcę mieć automatycznie zrobione konto Dawid a nazwa komputera to Dawid-PC konto bez hasłą ma być.

Da sie to zrobić przez edycje jakiś plików? (nie chce v-lite zmienia mi bootloader na ten z visty)

Nie wiem jak jest w Win7 ale w WinXP wystarczy wyedytować plik winnt.sif (w linku masz opis), który znajduje się w \I386.

niestety seven to nowe jadro i całkiem inna architektura-tam nie ma czegoś takiego jak i386 :slight_smile: ale poszukam tego pliku w innych katalogach. Ma ktoś inny sposób?

Dodane 19.08.2009 (Śr) 10:28

Edit: niestety, w sevenie nie ma czegoś takiego jak winn.sif-wyszukiwarka nic nie znajduje (szukam po katalogach instalacyjnych)

O ile się nie mylę to architektura się nie zmieniła, a Seven i Vista t ten sam bootloader czyli BCD.

Łap, mam nadzieję że se poradzisz. http://www.microsoft.com/poland/technet … mspx#E4AAC

Proponuję wykonać obraz partycji, na której jest system. Sam Windows 7 oferuje opcję wykonania obrazu. Następnie gdy potrzebujesz reinstalować Windowsa, wkładasz płytę z systemem i nie wybierasz instalacji tylko naprawę, wybierasz opcję przywracania systemu z obrazy partycji, podajesz lokalizację, czekasz ok. 20 może więcej minut i cieszysz się systemem sprzed awarii.

Lub zainteresuj się alternatywami :arrow: tworzenie-partycji-recovery-przy-pomocy-clonezilla-partimage-t344650.html

Pozdrawiam!

ale ja potrzebuję normalnej instalki bo mam w domu w PC i na 2 chce mieć ten system.

Ale jaki problem stworzyć i skopiować na dwa kompy obraz systemu jaki chce się mieć? Mniej roboty niż w nlite a przywracanie systemu trwa od 20 minut do 60 max.

Nie wiem po co sobie utrudniać życie jakimiś nlite jak Windows 7 oferuje na starcie opcję, o której wspomniałem.

Pozdrawiam!

roobal- jednak ta opcja nie podoba mi się z tego względu że musiałbym system stawiać na nowo bo teraz obrazu bym nie zrobił mojej siódemki- jest nieco zamulona i mam trochę bałaganu :slight_smile: a pozatym jak już coś takiego-to mam w kompie xpress recovery- w 10 minut przywraca system wraz z bootloaderkiem ale ja i tak wolę normalną instalację :slight_smile:

To po to się dopracowuje systemem, aby taki gotowy system sobie zarchiwizować ale jak tam chcesz sobie życie utrudniać to spoko :slight_smile: Ja tam wolę w 20 minut mieć system sprzed awarii niż marnować lekko 2h na stawianie systemu (w tym instalacja sterowników i wszystkiego co niezbędne) i do tego kilka dni konfigurować wszystko tak, aby było zapięte na ostatni guzik. Chyba, że lubisz poświęcać pół dnia to inna sprawa :slight_smile:

Pozdrawiam!

a masz jakiegoś linka z informacjami i szczegółowym opisem co i jak zrobić?

W panelu sterowania wszystko znajdziesz :slight_smile: Wybierasz opcję stworzenia kopii zapasowej systemu i lecisz z koksem :slight_smile:

Pozdrawiam!