Windows 7 na Acer aspire 5315 pytania

(Wamp1992) #1

Witam, otóż chciałbym zainstalować na moim laptopie Windows 7. Jednak mam narazie Windows XP i chciałbym zainstalowac na nim nowszy system.

Mój komputer ma w środku :

Intel Celecron 1,86 Ghz

Ram 1GB

dysk 120 GB

Grafika GMA X3100

1. Czy ten system pójdzie mi bez zacinek?

2. Jaka najlepsza wersja do tego laptopa?

3. Ile najlepiej przeznaczyć miejsca na dysk systemowy?

Ten laptop używam głównie do oglądania filmów, siedzenia na intrenecie i słuchania muzyki. Doradźcie mi! Pozdrawiam.

(falcon89) #2

Z taką ilością pamięci RAM (dodatkowo część pamięci RAM jest przydzielona dla karty graficznej) według mnie nie ma sensu instalować 7.

(system) #3

Poza powyższym, jeśli jesteś strasznie napalony na tę “siódemkę”, to wyłącznie wersja 32-bitowa. Ja bym jednak tego w ogóle nie robił.

Przy tych parametrach komputera zwolnienie systemu jest murowane.

(Michal A1986) #4

Nie spróbujesz to się nie dowiesz, choć ilość RAMu może przeszkadzać. Ja zainstalowałem siódemkę na starym Athlon XP + 768 RAM DDR1 i o dziwo dało się wytrzymać. Spokojnie dało się przeglądać neta i oglądać filmy, ale jak już połączysz dwie czynności np muzyka + internet ewentualnie komunikator lub nagrywanie płyt tak koniec.

Zainwestuj w dodatkowe 1GB RAM i powinno działać ok.

(Wamp1992) #5

Nie używam komunikatora tylko i wyłącznie Firefoxa i muzyka włączona.

PS. Orientujesz się ile kosztuje 1GB pamieci RAM ? Mam DDR2

(Wojciik) #6

A jaką wersję chcesz zainstalować… Bo jak 7 instalować na takim sprzęcie to tylko Win7 Starter. Tylko nie wiem czy da się kupić tę edycję.

(Michal A1986) #7

Na allegro od 30 zł się zaczyna, dobrze będzie jak kupisz takie same jak masz teraz. A czasem nie masz dwurdzeniowego procka?

To nie netbook aby się tak ograniczać. Mocny to może on nie jest, ale z 2GB Ramu to Home Premium powinien udźwignąć.

(falcon89) #8

Ten Acer ma 1 rdzeniowy procesor (Intel CeleronM 540).

Ten procesorek ma problemy nawet z Flash’em.

Czy na tym laptopie zawsze był XP (widzę że był sprzedawany z Vistą)?

(Wamp1992) #9

Był z systemem XP.

http://allegro.pl/samsung-1gb-pc2-5300- … 80857.html

Czy taka pasuje? I da się to łatwo zainstalować? Ile kosztuje montaż w sklepach komputerowych? A 1,5 Gb starczy?

(Michal A1986) #10

Powinna pasować, ale jeszcze się upewnij co do producenta by był taki sam jak ten co teraz masz w laptopie.