Windows 7 na ATA 40GB

Mam pytanie. Czy nie będzie problemów jeśli zainstaluję siódemkę na dysku ATA 40-gigowym? Na razie nie stać mnie na normalnego SATA2 - wsio poszło na płytę, procek, ram i zasilacz.

Konfiguracja w podpisie

Nie będzie, jedyny problem możesz mieć z zajętością dysku, 40GB jak na dzisiejsze czasy to niewiele, system tuż po instalacji zajmuje od 8-10GB. :wink:

Jakoś upchnę. Póki co nie dokupiłem GPU więc GTA4 nie będę tam wgrywał :slight_smile:

Dzięki.

A nie będzie wolniej chodzić niż mój dotychczasowy XP-ek?

Ważna jest ilość RAMu, widzę, że nie będzie Ci go brakować, ale wiedz, że 32-bitowa wersje systemu nie obsłuży całych 4GB pamięci RAM. Komputer z takimi parametrami bardzo dobrze poradzi sobie z Windows 7 :slight_smile:

Bardzo fajnie. O tym ramie to wiedziałem, bo pokazuje mi 3,25GB - 256mb bierze grafa, a reszta jest w ogóle nie czytana. To widzę, że muszę jeszcze na siódemkę zbierać :slight_smile:

Dodane sobota, 7 sierpnia 2010, 13:48

Oczywiście Ultimate 64bit :slight_smile:

przy tej ilosci RAM i XP, to wypada postawic ramdisk pod pamiec wirtualna…

ramdisk1.th.gif

ps. dyski ssd maja jakies 260MB/s odczyt i 180MB/s zapis :roll:

Wiem wiem - słuchałem nawet sesji o ssd z hotzlotu :slight_smile: - jednak obędę sie bez ramdiska - wolę pojemność od szybkości - SATA2 16mb cache 320GB ma alledrogo kosztuje gdzies 100zł - uzbieram se lepiej :slight_smile: