Windows 7 na baaardzo słabym komputerze

Witam!

Posiadam bardzo słaby komputer (intel celeron 2.6, 512 mb RAM, dysk 80 GB, nvidia fx 5200) i chciałbym odpalić na nim Windows 7. Czy jest to możliwe? Jeśli wyłącze Aero i w ogóle najniższe ustawienia, to czy będzie chodził w miare płynnie? Czy będę mógł zinstalować neostradę i MS Office 2007?

Ogólnie powinien ruszyć, jak wyłączysz wszystkie efekty powinien hasać, ale się super płynności nie spodziewaj. Ale mam radę: Dokup z 1GB RAMU, dziś to cena kilkudziesięciu złotych, wtedy powinno działać znacznie lepiej.

2,6 GHZ? - to tak. Pamięci by się trochę więcej ( chociaż + 512MB) przydało, nie wiem jak z wymogami na grafikę, to może być najsłabszy punkt.

Będzie chodził w miarę płynnie tak jak mówisz.Neostrada też normalnie bedzie działała jak zainstalujesz stery do visty.MS OFFICE też,w końcu działa na viscie to i na 7 pójdzie. :slight_smile:

Jeszcze jedno. Jeżeli pobiorę 7 RC , będe musiał zainstalować ją (go?) na DVD. Problem w tym, że mam starą nagrywarkę LG, (DVD ROM), i nie wiem czy będzie to możliwe.

Skąd bedziesz go pobierał? Ogólnodostępne pobieranie już się zakończyło. Win Vista i Win 7 nie zmieści się na CD, tylko DVD, na którym trzeba go nagrać (nie zainstalować) można też instalować z wirtualnego napędu

Ale chciałbym przy okazji wyczyścić cały dysk. To chyba nieumożliwia tego…

No nie jest to możliwe - Win 7 formatował by dysk z którego jest instalowany :wink:

Można przecież uruchomić instalator Windows 7 w starszej edycji Windows i wybrać opcję clean install. Instalator przekopiuje sobie pliki, a później ponowie uruchomi komputer i od razu zbootuje się do instalatora Windows 7.

PS: Wersja RC chyba już wygasła, ale Microsoft wypuścił 90-dniowy trial Windows 7 Enterprise. Czas wystarczający, bo do premiery Windows 7 brakuje 17 dni, czyli mamy kilkadziesiąt dni zapasu. Ewentualnie można pobrać oryginalny Windows 7 jeżeli masz subskrypcję MSDN TechNet albo jesteś studentem i masz dostęp do MSDN AA.

Posłuchaj najlepiej to pożycz sobie np. od kolegi Win7RC wypaloną na płytce DVD póżniej rozpakuj do nowego folderu i skasuj plik EI.CFG wypal jako ISO i po tym tuningu będziesz mógł wybrać dowolną wersje systemu przy instalacji.Wybierz Windows 7 Home Basic NIE Ultimate i zainstaluj aktywujesz normalnie tym samym kodem bo można legalnie aktywować do czerwca 2010…I to koniec filozofii…DO WSZYSTKICH—> To jest w zupełności legalne był nawet opis w Komputer Świat

Działa to na 90-dniowym enterprise?

Tak działa i będzie działać w finalnej wersji czyli można np. kupić home premium a zainstalować ultimate

Też mam Clerona M440 ale 1,86GHz, za czasów jak miałem 512MB RAM Windows 7 chodził dość sprawnie ale po zakupie 2GB RAM Windows 7 chodzi teraz jak burza. Odpowiedź na twoje pytanie: tak jest możliwe odpalenie Windows 7 na tym sprzęcie, ja nawet grałem już w kilka gierek na takim sprzęcie a Aero nie ma sensu wyłączać, bo te efekty tylko maskują powolność systemu na takim słabym sprzęcie, jak to wyłączysz to będziesz miał wrażenie, że system się przycina bez Aero i będziesz miał wrażenie, że z Aero system działa szybciej :slight_smile:

Pozdrawiam!

  1. Dlaczego ma nie być możliwe

  2. Możesz również:

  • zainstalować system z bootowalnego pendrive

  • zainstalować system z poziomu działającej sesji, np. jak masz włączony Windows XP, po prostu odpalasz exe