Windows 7 na bardzo starym komputerze

Czy ktoś próbowała odpalać tego windowsa na starym kompie, bo siorka mnie pyta czy u niej pójdzie

komptuter to PIII 750Mhz, i 256ram, GF seria 4

Nie przesadzajmy :?

Maciek_27 ,

No już bez przesady :?

Jak to sobie wyobrażasz ?

Ten komp to przecież przeżytek .

He he trudno

Jeśli jednak mimo wszystko będziesz próbował odpalić 7 na tej machinie to będę bardzo ciekaw tego jak on na niej chodzi, mam nadzieję, że podzielisz się… hmm… wrażeniami :slight_smile:

Pytam bo założenia miały być takie że W7 miał mieć dużo niższe wymagania niż Vista, a na zestawie który napisałem powyżej system XP chodzi bardzo dobrze, komputer ten służy wyłącznie do przęglądania stron internetowych, słuchana muzyki. :slight_smile:

Maciek_27 ,

Windows 7 miał mieć mniejsze wymagania, a mnie dużo niższe od Visty.

z tego co wiem to nikt nie powiedział że będą mniejsze od

tylko że ogólnie będą mniejsze…

W dniu kiedy 7zadebiutuje wymagania visty będą śmieszne więc będą niskie… ale nie mniewjsze niż visty bo to byłobvy cofanie się technologiczne…

Siódemka wbrew pozorom ma jednak większe wymagania…

Kto korzystał na tym samym sprzęcie z indeksu wydajności na Viście i w siódemce to wie.

Co innego indeks a co innego odczucia.

Co innego indeks, a co innego rzeczywistość. Nie zapominajmy także, że indeks w windows 7 chyba jeszcze żadnego dysku nie zindeksował wyżej niż 3.0 czy coś tam w okolicach 3.0.

Ja zainstalowałem W7 na tym co mam w podpisie (tylko dałem więcej RAM’u w sumie jest 1GB) i śmiga bardzo ładnie nawet z areo.

Najniżej oceniło mi kartę graficzną bo o ile pamiętam to na 2.

Nawiązują do postu kolegi Spectator , mój dysk został oceniony na 5 :smiley:

Ja mam 5.9 :-] wersja x64. On wyżej ocenia dyski SSD

Proszę a oto wyniki dla mojego PC:

…Vista…Seven

Procesor… 5,4…5,9

Pamięć (RAM)…5,1…5,5

Grafika Aero…5,9…6.0

Grafika w grach…5,6…5,4

Dysk…5,2…5,2

Klasyfikacja indeksu wydajności była taka sama dla systemów 32 bit i 64 bit’owego.

Czas uruchomiania…46sek…51sek (średnoi na 5 prób, goły system), 64 bit’owy otwiera się jeszcze dłużej.

Przenoszenie pomiędzy partycjami obrazu ISO 2,78GB

…3,14min…3,58min

Zużycie ramu…25%…24% na gołym systemie

Do tego kilka niedogodności takich jak: “szrpanie” podczas otwierania okien, nieczysty dźwięk w pewnych przypadkach (efekt złączanych ręcznie kabelków - pstyknięcie), brak możliwości korzystania z gadżetów przy wyłączonej kontroli konta użytkownika, mały cache dla ikon programów instalacyjnych - po otwarciu folderu “dyskoteka” to wszystko sprawia, ze napewno do premiery nie będę sobie zawracał głowy tym systemem.

Dodam jeszcze, że stary 3DM03, też niżej ocenia o jakies 200pkt.

odpalałem na podobnym vistę, szzybkość systemu = 0

Żadnego? Mój ocenił na 5,9 i wszystko jest dobrze.

Wielkie porównanie ocen wydajności mojego sprzętu (Vista vs 7)

Windows 7:

Procesor: 5,6

Pamięć (RAM): 5,5

Wydajność Aero: 7,9

Grafika w grach: 5,8

Dysk twardy: 5,9

Wynik końcowy: 5,5

Windows Vista:

Procesor: 5,3

Pamięć (RAM): 4,8

Wydajność Aero: 5,9

Grafika w grach: 5,8

Dysk twardy: 5,8

Wynik końcowy: 4,8

Podsumowanie:

:arrow: Windows 7 ocenia mój sprzęt o wiele lepiej od Visty :smiley:

maksio1, dobrze byłoby wiedzieć co siedzi w twojej budzie.

Możesz spróbowac nic nie stoi na przeszkodzie,bo microsoft mówił że ten system uruchomi sie również na starszych komputerach.Wiec spróbowac warto ja własnie testuje go na laptopie na ktorym miałem zainstalowana Viste i powiem szczerze ze szybko chodzi ale co do wstecznej komtybilnosci mam zastrzenia.Ale najpierw zainwestuj w 2gb pamiec lub min 1gb.

ja dla testów zainstalowałem W7 na starym kompie: Athlon 1gHz, 512 ramu + grafika gf 440 mx. Ocenę dostał 1,0 ze względu na grafikę, nawet procesor dostał 1,8. Na poczekaniu znalazłem parę błędów, ale nie oszukujmy się to przecież beta.

Co do szybkości to da się na nim pracować. Po odpaleniu office’a, WMP, i kilku programów staje się to troszkę męczące ale da się przeżyć. To i tak jest szybkość w porównaniu do czasów amd k6 166mHz :slight_smile:

Moja zona i corka maja komputer

jakas plyta hp

stary intel 2,4 ghz bez HT

512mb na 333mhz

stary wolny dysk 80gb 2m ATA

karte graf Raden 9800 pro 128 mb AGP

i WIN7 ZASOWA AZ MILO, WSZYSTKO DZILA SUPER SZYBKO NIESAMOWICIE, OTWIERANIE STRON TRWA O POLOWE KRUCEJ NIZ NA XP, WSZYSTKI KOMUNIKATORY MESENGGER SKYPE GADUGADU CHODZI SUPER, CORA GRA W GRY KTORE WYKORZYSTUJA GRAFIKE 3D I WSZYTKO CHODZI SUPER

wynik wydajnosci

2,9