Windows 7 na moim komputerze

Witam słyszałem że windows 7 64bit poprawia wydajność w grach czy to prawda ? Czy gdy go zainstaluję na tym sprzęcie to coś da ?

Procesor: DualCore Intel Core 2 Duo E4600, 2400 MHz (12x200) na komputerze mam pokazanie 2,7GB

Karta Graficzna: NVIDIA GeForce GT 240 1GB

RAM: 2x2GB Kingston GoodRam

Zasilacz: Tracer 4life 400

Płyta główna: Gigabyte GA-945GCM-S2L

Powinno być lepiej. Potrzebne będą sterowniki do karty sieciowej LAN, Audio, oraz karty graficznej dla tego systemu.

http://www.gigabyte.com/products/produc … id=2669#dl

To akurat nie problem mi chodzi tylko czy warto go instalować bo po co mam go instalować jak nic nie poprawi tylko pogorszya jeśli chodzi o ram to będzie więcej tak ? bo 64bit obsługuje 4GB racja?

tak

Zależy jakiego systemu teraz używasz. Bo jeżeli jest to XP to wydaje mi się, że dużo to nie da.

Inaczej może być jeżeli masz aktualnie zainstalowaną Vistę.

Mógłbyś trochę wyczyścić system (defragmentacja, rejestr (ostrożnie), pliki przeglądarek, pliki tymczasowe…) albo postawić system na nowo. Mogłoby to poprawić pracę na systemie oraz w grach. No chyba, że masz porządek.

Wydaje mi się, że przydałoby się wymienić kartę graficzną, a potem i procesor żeby nie ograniczał karty, a z procesorem może się wiązać wymiana płyty głównej.

Czy przypadkiem ten zasilacz nie jest z czarnej listy?

tak ten zasilacz jest słaby ale nie będę nic wymieniał bo kupuje nowy sprzęt w maju .A co do tematu to aktualnie mam xp

Takie moje osobiste sugestie. Tylko jeżeli ten zasilacz jest z czarnej listy praca z tym zasilaczem może być niebezpieczna dla Twojego komputera. Choć jeśli już długo wytrzymał to do maja pewnie też wytrzyma ;]

To zainwestuj w 7 chociażby po to aby poprawić sobie ergonomię korzystania z systemu. Samo to sprawia że kupno 7 jest opłacalne. Już nie wspominając nawet o tym że XP jest już przestarzałym dziurawym szrotem

zasilacz wytrzymał już 4 lata bo tyle mam komputer więc chyba do maja uciągnie.A jeszcze jedno pytanie odnośnie windowsa czy da się go zainstalować bez formata dysku ? czyli że usuwa tylko stary windows

Dodane 04.03.2012 (N) 11:48

up

Tu masz opisaną procedurę upgrade z Windows XP do Windows 7 32 lub 64 bit: http://windows.microsoft.com/en-us/wind … -windows-7

Jednak jest to bardzo żmudny proces, lepiej po prostu skopiować swoje save’y z gier, ustawienia i pliki, sformatować partycję pod system i zainstalować od zera Windows 7.