Windows 7 na partycji rozszerzonej

Witam,

Chciałbym sobie zainstalować Windowsa 7 obok Windowsa XP. Problem w tym że mam tylko jedną partycję podstawową i chciałbym go zainstalować na partycji rozszerzonej. Czy taka instalacja jest możliwa ? Wiem że w XP nie było to możliwe czy coś się zmieniło w wersji 7 ? Systemy linuksowe umożliwiają to już od dawna :wink:

Możesz zainstalować go na VHD (Virtual Hard Disk) - instrukcja tutaj. Po instalacji nie powinno być problemu z działaniem obu systemów.

Powiem tak … nie interesują mnie virtuale chcę normalnie zainstalować system.

owszem, mi 1 beta działała na partycji rozszerzonej.

Ok super jakbyś jeszcze mógł napisać czy instaluje się to tak samo prosto jak na podstawowej ? czy trzeba coś uaktywnić, uruchomić jakiś dodatkowy sterownik etc. ?

Kasztaniasty, wiesz chociaż, co to jest Virtual Hard Disk ? Coś czuję, że nie wiesz. Nie jest to żadna wirtualna maszyna, ani emulacja systemu czy coś w tym stylu. Na partycji podstawowej tworzony jest plik o wielkości takiej, jaką stworzysz podczas instalacji systemu (patrz odnośnik, który podałem). Podczas uruchamiania komputera pokazuje się normalne okienko z wyborem systemu. Więc jest to instalacja normalna, tyle że fizycznie nie widzisz tego na dysku jako normalny system, jeśli odpalisz XP.