Windows 7 na takiej konfiguracji?

Do tej pory używałem cały czas Windows XP ale zastanawiam się czy nie przejść na 7. Czy na takim komputerze warto inwestować w nowego Windowsa, będzie to płynnie chodziło? Pytam bo różnie to czasami bywa w praktyce z wymaganiami podanymi przez producenta :slight_smile:

Athlon 64 3000+

1GB ram

GeForce 7300 128MB

Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

spokojnie da rade, oczywiscie jak masz wydajny dysk bo jak masz syfa to bedzie sie przymulal w trakcie wymagajacych zadan.

Oczywiście da radę, ale musisz powyłączać kilka usług.

  1. Przede wszystkim na pierwszy ogień idzie usługa wstępnego ładowania do pamięci. Pamięci nie masz zbyt wiele więc ładując wstępnie biblioteki do pamięci niepotrzebnie ją zapychasz. Ja mam 2GB RAMU i największą różnicę widać, gdy odpalam VMware. Gdy ta usługa jest włączona wirtualna maszyna trochę muli, a jak ją wyłączę, to już jest OK.

  2. Drugą usługą, którą warto wyłączyć jest Windows Search - fajnie, jak masz wyniki wyszukiwania po sekundzie, ale jak często zdarza ci się korzystać z funkcji wyszukiwania w systemie? Raz na jakiś czas można poczekać te parę sekund więcej.

Owszem chodzić będzie ale odpowiedź sobie sam na pytanie czy jest Ci to potrzebne ? Nie oszukujmy się maszyna, którą posiadasz nie jest najwyższych lotów i istnieje duże prawdopodobieństwo, że jak tylko zaśmiecisz system ( o co nie trudno w windowsie co każdy wie ) to wszystko będzie się strasznie mulić.

A więc moim zdaniem przy takim komputerze nie ma to sensu aczkolwiek chodzić będzie.

np. ja tez mam 1 gb ram ddr3 1333, i nic nie wylaczane i smiga idealnie nic nie zamula a mam duzo programow do tego avast.