Windows 7 na tym komputerze?

Witam!

Dzisiaj z kolegą kłóciłem się czy Windows 7 odpali na moim komputerze i jak będzie działał.

Nie daje mi to spokoju, dlatego muszę zapytać Was o zdanie.

Mój komputer jest już troszkę stary (~7lat) i ma następujące parametry :

Pentium 4 [1,6GHz], 512 RAM, 80GB, Nvidia GeForce 2 Ti 64mb, Windows XP Pro,

Czekam na Wasze zdanie.

Dzięki. Pozdrawiam

Odpalisz spokojnie.

Tylko bez graficznych bajerów bo twoja karta jest zbyt stara… i nie wspiera Directx w wersji 9.

Odpalić może odpalisz ale kompa mieć po to by był tylko na nim system…lepiej zostań przy xp’ku

Odpalisz, ale praca nie będzie przyjemna.

Nie no jak u mnie 7 pobierała podobnie do XP.Aero glass nie będziesz miał i innych bajerów.Na 512ram fajerwerków nie będziesz miał do neta i filmów wystarczy. :smiley:

A jakie parametry powinien mieć komputer aby system chodził dobrze?

Dobrze, tzn. nie zacinał się, korzystając z wszystkich bajerów.

Minimalne wymagania to:

Dla mnie te wymagania minimalne to są bzdury totalne.

Minimun 1GB? System ten działa też na 640RAM z czego prawie połowa jest wolna.

Procesor 1Ghz? to za mało ja mam 2Ghz a i tak często mieli.

Karta z dx9? Ja mam GF5200FX i sterowniki do Visty i 7 są bardzo ubogie w funkcje i ogólnie są słabo wydajne. Najnowsze sterowniki do GF 5200FX do tych systemów wyszły w 2006 roku a do XP… wczoraj.

Mielenie to napewno nie wina dysku bo jest nowy, dostaje ocenę powyżej 5 w indeksie, jest SATA i ma 16mb cache.

ja mam 1,5 ramu i win 7 pokazuje mi ze 47 % jest używane a co do użycia CPU to przy nic nie robieniu to od 2 do 10 % przy procku 1,8 Celeron M

Żeby praca była przyjemna na 7 to jakiś dwurdzeniowy CPU 2,3Ghz, 2Gb ram i karta z DX9c ze 128mb. Ładnie bedzie smigac.

ja posiadam windows 7 na takim sprzecie dwurdzeniwoy athlon x2 2ghz 4 gb ramu i zintegrowana grafe geforce 6100 na nforce 4 i smiga asz milo z wszystkimi bajerami aero glass itp a co do twojego sprzetu to bedzie chodzil tylko z lekka zadyszka

Na 512 ramu pójdzie, ale po instalacji kilku programów zobaczysz chyba bluescreen (miałem tak w viście).

Mam zainstalowany win7 7264 na: geforce 5500Fx , 1.5 GB ramu i 1.5 giga AMD Athlon, wszystko działa znakomicie( komputer służy mi tylko do pracy).

Pozdrawiam.

Witam !

Mam Athlona XP 2400 i 1 GB RAM. Do tego karta graficzna to prosty GeForce MX (chyba 5300). Kolega twierdzi,że 7 spokojnie będzie na tym pracował . Jak sądzicie ?

Do pracy i prostych codziennych zastosowań 1.5/1.5 giga + karta graficzna min. 128MB Ram ze wsparciem dla DX 9

Jeśli chodzi o to na czym będzie chodzić 7 polecam zapoznać się z http://forum.thewindowsclub.com/windows … osaur.html inna kwestią będzie wydajność przy takiej konfiguracji :smiley: