Windows 7 - najpierw instalacja, a później zakup. Da się?

Chcę zainstalować 7 Home Premium X64

Mam w domu oryginalnego XP, ale wolałbym zainstalować teraz 7

Czy przejdzie coś takiego:

Instalacja Win 7 HP skądś tam.

Nie aktywowanie przez jakiś czas (zależnie od napływu gotówki i od tego czy komenda slmgr -rearm będzie działać, choć daję sobie na zakup 2 miesiące)

Wpisanie kupionego klucza.

Niby się da tak jak napisałeś.

Ale jeśli zainstalujesz Win7 z nieznanego źródła (bo wersje testowe od MS, czyli oficjalne są po angielsku, itp.), nie będziesz wiedział w co jeszcze będzie ten system wyposażony (spyware, różne wirusy). Tak więc jeśli już to pożycz od kogoś płytę. A jeśli chciałbyś ściągnąć z internetu (a już szczególnie z torrentów) to lepiej zaczekaj i zainstaluj dopiero po kupieniu. Poza tym jeśli tym trickiem, o którym piszesz, przedłużysz sobie czas do aktywacji to już będzie to przestępstwo, bo w umowie licencyjnej jest napisane, że masz miesiąc na przetestowanie.

A tego akurat nie wiedziałem. Myślałem, że MS po prostu ukrył tą opcję bez konkretnego powodu.

Dzięki

Bo oficjalna wersja testowa to enterprise, i obsługuje MUI, możesz zainstalować dowolny pakiet językowy przez windows update.

Ten trick jest w oficjalnym opisie aktywacji windows server 2008 na stronach microsoftu… Sami przestępcy w tym microsofcie pracują, normalnie mafiaa jakaś czy coś i jeszcze sprowadzają swoich użytkowników na złą drogę.

W sumie myślałem nad wersją enterprise. Co prawda trzeba będzie później przeinstalować, ale jakoś bym to pewnie przeżył.

Nie podoba mi się tylko konieczność podawania danych przy chęci ściągnięcia. Zobaczę co z tym fantem zrobić, a w międzyczasie…

Na allegro sporo jest dość tanich siódemek. To chyba OEMy, które powinny być dołączone do innych komputerów (choć pewny nie jestem).

Czy te względnie tanie Windowsy są legalne?

aaa, bbb, ccc, poprawny@.email.pl, a czy przypadkiem nie da się zalogować z windows live id?

Czyli jak się zarejestrujesz to nie tylko po to żeby pobrać windows, ale dostaniesz też dostęp do wszystkich narzędzi live za pomocą jednego loginu.

Wersja Enterprise nie jest przeznaczona do zakupu przez użytkowników indywidualnych.

A co do legalności tanich Windowsów z Allegro, każdy przypadek trzeba rozpatrzyć indywidualnie. Może trafisz oryginalny system a może jakąś nielegalną kopię lub system przeznaczony wyłącznie do instalacji na sprzęcie danego producenta.

Bezpieczna opcja to zakup w tradycyjnym sklepie.

A wiesz może jak rozpoznać czy dany system jest legalny czy nie?

Bo jeśli ma być tani to raczej musi być OEM, a przynajmniej tak mi się wydaje.

Oryginalne pudełko/koperta z plombami? Chociaż pewnie to też mogą podrobić. OEMy sprawdzone kupisz tanio w pewnych sklepach internetowych, np saturion, x-kom etc