Windows 7 - najpierw instalacja, a później zakup. Da się?


(Sputnik69) #1

Chcę zainstalować 7 Home Premium X64

Mam w domu oryginalnego XP, ale wolałbym zainstalować teraz 7

Czy przejdzie coś takiego:

Instalacja Win 7 HP skądś tam.

Nie aktywowanie przez jakiś czas (zależnie od napływu gotówki i od tego czy komenda slmgr -rearm będzie działać, choć daję sobie na zakup 2 miesiące)

Wpisanie kupionego klucza.


(GioWDS) #2

Niby się da tak jak napisałeś.


(Jtkmalinowski) #3

Ale jeśli zainstalujesz Win7 z nieznanego źródła (bo wersje testowe od MS, czyli oficjalne są po angielsku, itp.), nie będziesz wiedział w co jeszcze będzie ten system wyposażony (spyware, różne wirusy). Tak więc jeśli już to pożycz od kogoś płytę. A jeśli chciałbyś ściągnąć z internetu (a już szczególnie z torrentów) to lepiej zaczekaj i zainstaluj dopiero po kupieniu. Poza tym jeśli tym trickiem, o którym piszesz, przedłużysz sobie czas do aktywacji to już będzie to przestępstwo, bo w umowie licencyjnej jest napisane, że masz miesiąc na przetestowanie.


(Sputnik69) #4

A tego akurat nie wiedziałem. Myślałem, że MS po prostu ukrył tą opcję bez konkretnego powodu.

Dzięki


(Adam Bialek) #5

(sadaj72) #6

Bo oficjalna wersja testowa to enterprise, i obsługuje MUI, możesz zainstalować dowolny pakiet językowy przez windows update.

Ten trick jest w oficjalnym opisie aktywacji windows server 2008 na stronach microsoftu… Sami przestępcy w tym microsofcie pracują, normalnie mafiaa jakaś czy coś i jeszcze sprowadzają swoich użytkowników na złą drogę.


(Sputnik69) #7

W sumie myślałem nad wersją enterprise. Co prawda trzeba będzie później przeinstalować, ale jakoś bym to pewnie przeżył.

Nie podoba mi się tylko konieczność podawania danych przy chęci ściągnięcia. Zobaczę co z tym fantem zrobić, a w międzyczasie…

Na allegro sporo jest dość tanich siódemek. To chyba OEMy, które powinny być dołączone do innych komputerów (choć pewny nie jestem).

Czy te względnie tanie Windowsy są legalne?


(sadaj72) #8

aaa, bbb, ccc, poprawny@.email.pl, a czy przypadkiem nie da się zalogować z windows live id?

Czyli jak się zarejestrujesz to nie tylko po to żeby pobrać windows, ale dostaniesz też dostęp do wszystkich narzędzi live za pomocą jednego loginu.


(rgabrysiak) #9

Wersja Enterprise nie jest przeznaczona do zakupu przez użytkowników indywidualnych.

A co do legalności tanich Windowsów z Allegro, każdy przypadek trzeba rozpatrzyć indywidualnie. Może trafisz oryginalny system a może jakąś nielegalną kopię lub system przeznaczony wyłącznie do instalacji na sprzęcie danego producenta.

Bezpieczna opcja to zakup w tradycyjnym sklepie.


(Sputnik69) #10

A wiesz może jak rozpoznać czy dany system jest legalny czy nie?

Bo jeśli ma być tani to raczej musi być OEM, a przynajmniej tak mi się wydaje.


(FaUst) #11

Oryginalne pudełko/koperta z plombami? Chociaż pewnie to też mogą podrobić. OEMy sprawdzone kupisz tanio w pewnych sklepach internetowych, np saturion, x-kom etc