Windows 7 nie chcę się uruchomić, czasem także komputer


(Hubert Pawelkiewicz) #1

Witam mam jakiś poważny problem z komputerem, ale nie mogę go zdiagnozować. Najpierw zaczęło się od popsucia karty graficznej (pojawiały się paski na monitorze już przy starcie biosa i sterownik karty się nie ładował). Wymieniłem kartę na gtx 650 pojawiły się nowe problemy, sterownik przestaje działać i odzyskuje sprawność, ale dzieje się to najczęściej przy starcie systemu (nigdy w grach). Potem pojawił się problem z uruchomieniem w ogóle komputera, włączam go i słychać takie pykania w zasilaczu (model Be-quiet straight power E5-550W), jest ich takie 4 pyknięcia i system startuje nieraz nie startuje co jest poprzedzone dłuższym dźwiękiem z głośnika systemowego. Ostatnio doszło do tego, że jak mi wystartuje to się zacina na oknie startowym windows 7 i muszę go restartować i uruchamiać diagnostykę systemu bo inaczej nie ruszy ( po diagnostyce pojawia się nowy problem, że jak włączę winampa i np. przeglądam internet w operze to mi zwalnia muzyka podczas przechodzenia między zakładkami i słychać niby trzaski, ale nigdy nie dzieję się to w grach) , ale dzieje się to tylko, gdy na dłużej wyłączę komputer, nie podczas ponownego uruchomienia.

Nie wiem co się sypie czy wszystko czy tylko jakaś część.


(Semtex) #2

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.