Windows 7 nie dostrzega istniejących tagów ID3

(Mister Ed) #1

Na początek chciałbym zaznaczyć, że sprawdzałem czy już nie było takiego tematu, ale "ID3" jest zbyt krótkie żeby coś znalazł, więc przepraszam jeśli jednak już było. Co do problemu, to właśnie skompletowałem dyskografię mojego nowego ulubionego wykonawcy, i właśnie okazało się że w czterech różnych albumach (i tylko tych czterech) Windows 7 kompletnie nie odczytuje tagów: w eksploratorze jedyna niepusta kolumna to "Nazwa", w WMP wszystko z tych albumów klasyfikuje jako "Nieznany wykonawca", "Nieznany album" (chociaż prawidłowo wyświetla cover art), a we Właściwości->Szczegóły wszystkie tagi są puste. Nie może to jednak być wina plików, gdyż Foobar2000 wyświetla wszystkie tagi prawidłowo tak jak być powinno, na tablecie z Androidem także te cztery albumy są oznaczone według wykonawcy i albumu (co ciekawe, na telefonie Nokia Asha w jednym z tych albumów rozpoznaje wykonawcę ale nie tytuł albumu, zaś w innym nie rozpoznaje tytułu jednego utworu) Dlaczego Windows by nie potrafił odczytać tych tagów pomimo że one istnieją i gdzie indziej są odczytywane prawidłowo? Czy jest to jakaś usterka i czy da się ją jakoś naprawić? A może to jednak wina plików, jako że na telefonie też miał problemy z kilkoma tagami w tych czterech albumach?

PS. Zauważyłem jeszcze coś ciekawego, w tych czterech albumach utwory mają w Foobarze odhaczone ID3v1 i ID3v2, ale w pozostałych tylko ID3v2, choć głowy nie dam bo każdego pojedynczego pliku po kolei nie sprawdzałem.

(bart86) #2

dane masz zapisane w ID3v1 czy ID3v2 ?

(Mister Ed) #3

Teraz jak się dokładniej przyjrzałem to zauważyłem, że w większości albumów utwory mają we właściwościach "id3v2.3" albo czasem "id3v2.3|id3v1", a w tych czterech albumach "id3v2.4|id3v1".

(JeyJey) #4

ID3v2 występuje w dwóch rewizjach, 2.3 i 2.4, tej drugiej Win7 nie czyta, musisz po prostu przekonwertować tagi do rewizji 2.3

W Foobarze: PPM > Tagging > MP3 tag types > Override... > zaznacz 2.3

(Mister Ed) #5

Działa, dzięki!