Windows 7 - nie masz uprawnień

Witam. Mam problem z Windows 7. Gdy próbuję zapisać np. tapetę lub inne zdjęcie np. na pulpicie to wyskakuje mi to -> http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … 5e17c.html. Dopiero ponowne zapisanie daje żądany efekt. Proszę o pomoc i z góry dziękuję. Pozdrawiam.

kliknij na skrócie programu potem zgodność i wybierz uruchom jak administrator

Ale tak mi sie dzieje w roznych programach i niewazne czy odpale jako administartor czy nie.

nadaj sobie prawa do tego folderu; powinno pomóc

W Windows 7 grupa użytkownicy, w której najprawdopodobniej są Wasze konta nie ma pełnych uprawnień na dysku C (nie sprawdzałem dokładnie, ale chyba dla wszystkich folderów). Ja miałem problem na pewno na pulpicie, program files i system. W przypadku kopiowania często wyskakuje, żeby potwierdzić - zrobić to za pomocą konta administratora. W przypadku zapisu czegoś na C (pulpit np. to też dysk C) przez program - np. Operę, czy cokolwiek innego występuje błąd, gdyż Opera “nie posiada uprawnień”, a raczej nie posiada ich konto przez nas użytkowane. Ja zrobiłem to tak, nadałem pełne uprawnienia grupie użytkownicy do folderów z których potrzebowałem korzystać:

Prawy klik na folderze, właściwości, zakładka zabezpieczenia, następnie w grupę użytkownicy, edytuj i zaznaczyłem pełna kontrola.