Windows 7 nie pokazuje partycji podczas instalacji


(Maniekxd1995) #1

Witam mam pewien problem. Otóż gdy chcę zainstalować na swoim 2 laptopie system Windows 7 mam dziwny komunikat... Pierwsza dziwna rzecz to nie pokazuje mi partycji na jakiej mam zainstalować system a 2 że wywala komunikat że "Nie znaleziono żadnych sterowników urządzeń. Upewnij się, że nosnik instalacyjny zawiera odpowiednie sterowniki, a następnie kliknij przycisk OK" Płyta jest nowa i była dostarczona wraz z laptopem..

Nazwa mojego sprzętu to Dell inspiron 1545


(adam9870) #2

Pierwsza sprawa - wykrywanie dysku

Dysk zapewne jest SATA i system nie posiada zintegrowanych sterowników i nie może go rozpoznać.

Znam dwie metody obejścia tego problemu.

  1. Wejdź do BIOS (aby to zrobić zaraz po uruchomieniu komputera - na planszy "dell" - naciśnij F2 albo Delete), w BIOS znajdź ustawienia SATA i wyłącz SATA (o ile dobrze pamiętam, podam gdzie jest to na przykładzie E6400, mianowicie: System Settings (druga gałąź ustawień z lewej strony) - SATA Configuration - po prawej stronie okna wybierz ATA)

  2. Skorzystaj ze strony Della http://www.dell.com/support/drivers/pl/ ... tSelection, na stronie "Czy masz numer seryjny lub kod usługi ekspresowej?", w polu "Kod serwisowy lub kod usług ekspresowych" wpisz SERVICE TAG (odwróć laptopa i tam powinien być SERVICE TAG) i poszukaj sterowników do dysku. Zapisz te sterowniki na pendrive. Podczas instalacji Windows włóż pendrive, na ekranie "gdzie chcesz zainstalować system Windows?" wybierz Załaduj sterownik i postępuj zgodnie ze wskazówkami instalatora.

Jeżeli jedna metoda nie zadziała, to druga powinna zadziałać. Ostatnio sam to przerabiałem z E6400 i Vistą- druga metoda nie działała, pierwsza działała.

Druga sprawa - nie polecam systemów preinstalowanych bo zawierają programy producenta laptopa, część może używasz a część nie.

System samodzielnie instalowany, z płytki Microsoftu a nie z płytki od producenta laptopa działa - subiektywnie - lepiej.

  • odwróć laptopa i zobacz na jaką edycję Windows (np. Home Premium) posiadasz licencję i upewnij się, że klucz produktu na naklejce jest czytelny

  • załatwiamy angielskiego Windowsa z internetu w takiej edycji na jaką posiadamy licencję (np. Home Premium) http://answers.microsoft.com/en-us/wind ... a38d8b2da6

  • instalujemy Windows z kluczem który znajduje się pod spodem laptopa, podczas instalacji na ekranie "gdzie chcesz zainstalować system Windows" wybieramy "opcje dysku (zaawansowane)", zaznaczamy partycję systemową, klikamy formatuj, zaznaczamy partycję systemową aby został tam zainstalowany system i klikamy Dalej

  • instalujemy polski pakiet językowy z Microsoftu http://www.softpedia.com/get/System/OS- ... ator.shtml

  • instalujemy sterowniki czyli skorzystaj ze strony Della http://www.dell.com/support/drivers/pl/ ... tSelection, na stronie "Czy masz numer seryjny lub kod usługi ekspresowej?", w polu "Kod serwisowy lub kod usług ekspresowych" wpisz SERVICE TAG (odwróć laptopa i tam powinien być SERVICE TAG) i poszukaj sterowników

Metoda sprawdzona i działa nie tylko na laptopach Della.

W razie wątpliwości zobacz zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

Pozdrawiam.


(Maniekxd1995) #3

A pomógł byś mi znaleźć te sterowniki bo ja szukam i nie mogę? :slight_smile:


(adam9870) #4

Sprawdź Service Tag i wprowadź na stronie http://www.dell.com/support/drivers/pl/ ... tSelection

Zagadnienie 3: Lokalizowanie znacznika serwisowego na notebooku.

Wśród notebooków są modele o nazwie: Latitude, Inspiron, XPS, Precision, Vostro i Alienware.

Etykieta z numerem seryjnym znajduje się na spodzie notebooka firmy Dell (Rysunek 3).

1345657416356.inspiron02_st.gif

dellservicetag.gif

Rysunek 3: Etykieta z numerem seryjnym umieszczona na spodzie notebooka firmy Dell.

źródło: http://support.euro.dell.com/support/to ... cid=267748


#5

kolorek1 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038


(Maniekxd1995) #6

Tak robie wpisuje service tag i wyskakuje mi strona ze sterami... I nie wiem jaki z której grupy wybrać sterowniki


(adam9870) #7

Jeżeli wybrałeś wariant 1 z mojej wypowiedzi to sterowniki do dysku. Jeżeli wybrałeś wariant 2 z mojej wypowiedzi to wszystkie drivery.


(Maniekxd1995) #8

do dźwięku i karty graficznej też?


(adam9870) #9

tak, ewentualnie do karty graficznej można poszukać na stronie producenta grafiki (amd.com jeżeli masz kartę ATI/AMD lub nvidia.com jeżeli masz kartę NVIDIA), ale sterowniki ze strony producenta też będą dobre.


(Maniekxd1995) #10

a da się jakoś zdjąć hasło z Biosu bez wyjmowania baterii ? bo nie znam hasła jego poprzednik też a wszystkie funkcje poblokowane..