Windows 7 nie uruchamia się do końca - Bluescreen

Witam mam problem z laptopem na Windowsie 7, otóż kiedy próbuje go włączyć miga niebieski ekran z bialymi napisami nie mam dobrego zdjęcia bo to jes ułamek sekundy i znika wyłapalem to na filmiku który nagrałem.

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Na BS-ie masz napisane “Unmountable boot wolume” co w skrócie informuje Cię o uszkodzonym dysku twardym.

Właśnie próbowałem włożyć dysk kolegi który ma takiego samego laptopa do mojego i jest ten sam problem nie uruchomi windows’a.

Przestaw w biosie tryb AHCI na Compatible i przeskanuj go mhdd z opcją “Erase Delays”. Może system wstanie po skanowaniu.

 

Tutaj masz tak troszkę omówione

W biosie mam 3 tryby nie ma tam “Compatible”

Ustaw ATA.

Dobra włączył sie program zaraz napisze co i jak :smiley:

wypal MHDD na CD i daj tu zdjęcie raportu SMART… Jeśli to nie wina dysku to pozostaje szukać przyczyn po stronie płyty głownej (konektor lub sama płyta - mostek)

A więc jestem w trakcie skanowania ale niestety chyba mój dysk już do kosza…

Tak do kosza. Nie musisz dalej skanować.

Jak myślicie wymiana dysku pomoże czy przekonam sie czy nie ma innego problemu ?

dokładnie chciałem to samo napisać - nawet dalej nie skanuj bo szkoda czasu… :wink:

 

Dysk i tak musisz wymienić - więc po co się martwić na zapas i gdybać ?

Gwarancji nie daję ale dysk na pewno jest złomem. Kolega ma identyczny laptop bo jak będzie inny model to może system nie wstać niezgodność sterowników w innym wypadku powinien się uruchomić. Spróbuj na dysku od kolegi laptopa odpalić w trybie awaryjnym. 

Powitać