Windows 7 nie uruchamia się - nietypowa sytuacja

(Ziomalek009) #1

Witam wszystkich. Mimo, że dla mnie jest to nietypowa sytuacja dla was może to być chleb powszedni więc spróbuję wam przedstawić co się stało. Mój laptop na windowsie 7 nagle zaczął szwankować i zacinać się (ściny na około 10-20s). Po jakimś czasie zepsuł się co objawiło się w tym, że przy pojawieniu się logo windowsa 7 komputer pozostawał w tym stanie. Przy okazji poczyniłem spostrzeżenie, że te 4 kształty co są w logo zaczynają pojawiać się dopiero po 3-4 sekundach co powinno się zdarzyć o wiele szybciej. Następnego dnia komputer znowu się uruchomił, lecz wieczór nastąpiła ta sama sytuacja. W pierwszej kolejności postanowiłem zainstalować ubuntu żeby sprawdzić czy to wina komputera czy może windowsa. Okazało się, że ubuntu działa bez zastrzeżeń. Postanowiłem więc zgrać najważniejsze dane i zreinstalować windowsa przez recovery managment. Po reinstalacji, podczas pierwszego uruchomienia windows włączał się parę razy i nic się nie działo. Kiedy wszystko się skończyło zainstalowałem na windowsie przeglądarki i parę innych programów, a następnie poprzeglądałem internet. Podczas tego procesu nie zauważyłem najmniejszych problemów z działaniem windowsa. Niestety po wyłączeniu i ponownym włączeniu sytuacja się powtórzyła i windows zatrzymał się w momencie pokazania loga. Próbowałem szukać na internecie ale niestety nie znalazłem nikogo kto miałby taką sytuację jak ja. Czy jesteście w stanie stwierdzić co się mogło stać z moim laptopem? Czy jest to wina windowsa czy może jakieś fizyczne uszkodzenie laptopa, który spadł 2 miesiące wcześniej?

Z góry dziękuję za pomoc.

Debonaire

(tomeeek64) #2

Jaki jest to sprzęt (model)? Próbowałeś aktualizować BIOS?