Windows 7 nie widzi polączenia z netem przez router. POMOCY


(system) #1

Witam,

zainstalowałem dzisiaj bete 7000 windowsa 7 i niestety mam problem z internetem. Posiadam router edimaxa z WIFI ale komputer stacjonarny mam podlaczony przez kabel, do routera natomiast podlaczony jest modem dialogu. Normalnie na XP wszystko działa pięknie ładnie. Ale na 7-emce niestety nic nie dziala. Niby pokazjuje ze jest podłączony z publiczną siecią, ale nie ma podlączenia z internetem. Natomiast gdy probuje połączyć sie przez IE z routerem przez adres 192.168.2.1, ten sie nie łączy. Probowałem zmienic siec na domową, ale równiez nic to nie pomoglo. Niby na obrazku pomiedzy komputerem a siecia jest zielona linia ale ping do routera jest tracony. Prosze o szybka pomoc. Dodam ze mam zintegorwaną sieciówke w ASRock na AM2 proc 3000+ Sempron oraz polączenie DSL dialog 1 Mbit/s.

Pozdrawiam wszystkich

Wojtek


(Mihau X64) #2

Ściągnij najnowsze sterowniki dla visty 32/64 bit. Powinno pomóc. Ja miałem tak samo z wi-fi niby działa ale nie widział sieci.. a teraz jest już dobrze..


(Jonek29) #3

Z tego co rozumiem to komputer jest podłączony do routera przez kabel sieciowy, a nie WI-FI czyli sterowniki odpadają bo nie ma gdzie ich zainstalować, proponuje poszukać dobrych sterowników od karty sieciowej być może że są jakieś błędy.


(Tezarrus) #4

lampka na routerze się pali? da radę puścić pinga do samego routera?


(system) #5

tak router jest w 100% sprawy wszystko dziala na xp i przez WI-FI( sprawdzalem specjalnie na iPodzie). KOMPUTER JEST PODŁĄCZONY DO ROUTERA PRZEZ KABEL. Ping niestety nie dochodzi do routera. Zainstalowalem sterowniki do plyty głównej od nVidii ale nic to nie pomogło.