Windows 7 - niebieski ekran po aktualizacji


(Mervilleux) #1

Witam,

Mam problem z laptopem 64 bit, na którym został zainstalowany Windows 7. Laptop HP, z został kupiony z Windows Vista. Ale klient kupił sobie Windows 7. Przez jakiś czas było wszystko dobrze. Aż wreszcie komputer pobrał aktualizację i od tej pory co kilka minut robi się niebieski ekran co kilka minut. Usuwam system, zdejmuję partycję dysku, instaluję od nowa. Jest okej. Wszystko działa. Wreszcie system pobiera aktualizację i sytuacja się powtarza - niebieski ekran. System uruchamia się od nowa i... po kilku minutach niebieski ekran.

Test pamięci okej. Instaluję Linuxa - działa. Jest dobrze. Więc znowu zdejmuję partycję i instaluję Windows 7. Aktualizacja i niebieski ekran.


(mrFreeze) #2

Myślę, że to przez sterownik grafiki nie pobieraj go odznacz na liście Aktualizacji.


(Walkiria 84) #3

pewniejsze są sterowniki ze str. producenta laptopa i w dodatku dopasowane do danego modelu. te ze strony ms czy nawet str. producenta układu graficznego nie zawsze są dopasowane do rozwiązań zastosowanych przez producentów laptopów (nie są zoptymalizowane pod konkretny model). sterowniki powinny być uniwersalne, jednak są sytuacje, gdy te ‘oryginalnie’ ati czy nvidii stwarzają problemy, a te przygotowane przez producenta lapka nie stwarzają najmniejszych problemów.


(Mervilleux) #4

problem został rozwiązany - chociaż dziękuję za pomoc. Pewien “serwisant” wyjął z laptopa kość pamięci 2GB i zamiast niej włożył dwie kości po 1GB. Kości pamięci gryzły się ze sobą - choć żaden program testowy nic nie wykazywał. Po wyjęciu jednej kości komputer działa bez problemu.