Windows 7 nośnik 64-bit

Jeśli kupiłeś wersję OEM z nowym sprzętem to NIE MOŻESZ upgrade’ować do wersji x86 i na odwrót. Taki przywilej mają użytkownicy wersji BOX (która jest droższa i ma dwa nośniki > 32 i 64 bit)

Możesz dokupić nośnik x64 za ok 430 zł.

W tym wypadku musisz w folderze Sources usunąć plik ei.cfg. Pamiętaj jednak że jest to nielegalna praktyka przerabiania instalatora systemu :stuck_out_tongue:

Klucze są dedykowane dla wersji systemu i architektury, więc kluczem z wersji x64 nie aktywujesz wersji x86 i na odwrót.

Nie ma możliwości downgrade’u z wersji trial Enterprise do innej wersji bez reinstalacji systemu.

  1. Jeśli masz wątpliwości napisz reklamację, te rozmowy są rejestrowane.

Możesz, mam wersję OEM na laptopie i miła pani z Microsoft potwierdziła, że to możliwe i legalne.

Oczywiście jak najbardziej jest to możliwe.

Dziękuję za wyprowadzenie z błędnego myślenia na ten temat :wink: pozdrawiam :slight_smile:

marcin0588, ja to zrobiłem tak. Dostałem 32 bitówą 7kę z programu Asusa jako upgrade dla laptopa. 32 bity nie widziało mi się więc pobrałem (już nie pamiętam dokładnie skąd ale chyba torrent). Kopia 1:1 Win 7 HP x64. Najważniejsze to upewnić się czy rzeczywiście jest to kopia 1:1. Żeby to sprawdzić pobrałem program do sprawdzania sum kontrolnych, kliknąłem na pobrany plik ISO z Windowsem i porównałem z oryginalnymi sumami kontrolnymi podanymi na tej stronie: http://technet.microsoft.com/pl-pl/subs … ?pv=36:350

Szukasz swojej wersji, dajesz “view” i porównujesz. Jeśli się zgadza to masz 100% pewność, że obraz jest “czysty”.

Wypaliłem na jakąś dobrą płytę na powolnej prędkości + weryfikacja. Po instalacji aktywowałem telefonicznie i system śmiga po dziś dzień bez najmniejszych problemów.