Windows 7 optymalizacja, co warto zrobić?

Witam

Zastanawiam się czy warto coś zmienić w ustawieniach Windowsa by go zoptymalizować? Na dziś dzień nie narzekam wszystko chodzi mi ładnie i nie wiem czy jest sens coś ruszać, ale przeczytałem o paru rzeczach i nie wiem czy to zastosować czy nie. Chodzi o:

  1. Wyłączenie funkcji systemu takich jak: funkcje multimedialne (Windows DVD Maker, Windows Media Center, Windows Media Player), gry, Internet Explorer (chyba korzystając z komunikatora za bardzo tego zrobić się nie da?), platforma gadżetów systemu, składniki komputera typu tablet.

2.Wyłączyć indeksowanie plików.

3.Wyłączyć automatyczną defragmentacje

4.Odznaczyć programy startujące z systemem (teraz to są: menedżer Realtek HD Audio, HD audio background process, Dolby profile selector, Catalyst control center, Avast) Tylko z tego co się orientuję przy zmianie zmienia się też “wybór uruchamiania” na selektywny, czy tak może być?

Coś warto z tego zrobić by usprawnić działanie kompa?

Pozdrawiam

Proszę , oto link do stronki o Windows 7 , na której masz wszystko ładnie opisane :

http://windows7.nius-it.pl/

Pzdr .

Ad.1 Jeżeli nie korzystasz z programów Windows Media Center, Windows Media Player, Windows DVD Maker - to możesz te aplikacje wyłączyć. Ja u siebie też wyłaczyłem Windows Media Center, Gry internetowe, i opcje więcej gier. Jeżeli nie masz komputera z ekranem dotykowym to również możesz wyłączyć funkcję Składniki komputera typu Tablet. Nie używasz gadżetów, to możesz również wyłączyć platformę gadżetów systemu Windows 7.

Ad.2 Można wyłączyć indeksowanie plików, tylko wtedy system będzie wolniej wyszukiwał pliki na twoim twardym dysku.

Ad3. Wyłączyć

Ad 1. Tablet i gry, jeśli nie korzystasz. Resztę bym zostawił. Nigdy nie wiadomo, czy się nie przydadzą.

Ad 2. Śmiało wyłącz na każdej partycji.

Ad 3. Nie wyłączać, jeśli nie stosujesz innego defragmentatora z harmonogramem. Systemowy na pewno nie przeszkadza, a wręcz odwrotnie, bardzo dobrze działa.

Ad 4. Z tego, co wymienileś, nic nie wyłączaj, a tym bardziej antywirusa!

Dzięki za odpowiedzi

Taka mała uwaga odn. funkcji Składniki komputera typu Tablet - jeżeli ją wyłączysz nie będzie możliwości używania narzędzia “wycinanie” - co prawda niektórzy tego nie używają, ale moim zdaniem jest to przydatna funkcja (o ile pamiętam dostępna w wersjach od W7 premium)

Ja mam u siebie w systemie Windows 7 Home Premium wyłaczoną funkcję Składniki komputera typu Tablet i narzędzie Wycinanie działa bez żadnych problemów.