Windows 7 + Orange Freedom- Problem!

Witam Was drodzy specjaliści;) Piszę tutaj do Was z pewnym problemem;) Wyszukiwałem podobnych problemów i każdy sposób zawodzi,więc spytam tutaj. Czy instalował ktoś kiedyś Orange Freedom na Windows 7? Mam spory problem z tym;/ Po krótce opiszę co i jak. Ogólnie modem nie jest wykrywany pod samym windowsem,dopiero po większej ilości prób udało mi się zainstalować sterowniki,no ale problem jest cały czas ten sam. Po uruchomieniu ponownym po raz kolejny modem się wyłącza i system go nie widzi. Imałem się każdego sposobu poprzez wyłączanie cyfrowego podpisywania sterowników do trybów zgodności i instalacji modemu w trybie awaryjnym. Sterowników pod 7 jak dobrze wiecie jeszcze nie ma,więc ja już nie mam pojęcia co zrobić. Przeinstalowanie systemu na inny nie wchodzi w grę. Mam nadzieję,że pomożecie!:slight_smile:

wir00sek podaj proszę rodzaj systemu (32 lub 64 bit) oraz model modemu.

64bit system,Modem ZTE ZXDSL 852

HowTo jak uruchomić modem ZTE ZXDSL 852 na systemach 64bitowych Windows Vista/7 :slight_smile:

  1. Wyłączamy Kontrolę Użytkownika (UAC) i uruchamiamy ponownie komputer.

  2. Pobieramy:

a) Sterowniki dla ZTE ZXDSL 852

b) Driver Signature Enforcement Overrider 1.3b (DSEO)

  1. Uruchamiamy plik dseo13b.exe jako administrator (menu podręczne “Uruchom jako administrator”)

4.W Programie klikamy next i yes. Wybieramy pierwszą opcję - “Enable test mode” oraz potwierdzamy klikając Next. Uruchamiamy ponownie komputer.

5.Instalujemy sterowniki do modemu (z pliku ZTE_VISTA.exe) (jeśli urządzenie nie jest wykrywane w Menedżerze urządzeń musimy usunąć sterownik i zainstalować go ręcznie. Podłączamy urządzenie i wskazujemy folder, w którym znajdują się sterowniki z archiwum ADSL_VISTA.exe, pamiętając o wersji systemu operacyjnego oraz o usługodawcy - wybieramy TP SA)

6.Uruchamiamy ponownie plik dseo13b.exe. W programie DSEO wybieramy opcje “sign a file”. Wskazujemy po kolei ścieżkę do dwóch plików:

stmatm.sys

torususb.sys

Wyszukujemy je ręcznie w folderze systemowym Windows.

7.Dodatkowo usuwamy znak wodny widoczny na pulpicie wybierając opcję “Remove watermarks”.

8.Uruchamiamy ponownie komputer.

9.Modem powinien zostać poprawnie wykryty i działać.

  1. W Centrum Sieci i Udostępniania klikamy na "Skonfiguruj nowe połączenie lub nową sieć.

Wybieramy opcję pierwszą - skonfiguruj połączenie z Internetem, następnie wybieramy modem, podajemy dane dostępowe. :slight_smile:

AKTUALIZACJA PROCESU INSTALACJI.

kolego,zrobiłem wszystko tak jak napisałeś wyżej,ale wyskakuje po ponownym uruchomieniu “brak urządzenia ADSL” a sterowniki są zainstalowane,jaki może być problem?