Windows 7 partycja Recovery

Witam serdecznie

Posiadam problem z dyskiem, mianowicie padł mi ostatnio dysk więc go sformatowałem i wtedy zaczeły się checa. Przy instalacji win 7 z recovera widzi partycje 0.1 gb czyli tą którą 7 tworzy automatycznie a nie widzi kolejnyej partycji na ktorej jest miejsce na instelacje. Moje pytanie brzmi jak zamienić miejscamy by zamiast 100 mb czytało partycje 500gb

Pozdrawiam

Sprawdzenie dysku

  • pobierz Hirens.BootCD.15.2.zip

  • rozpakuj plik Hirens.BootCD.15.2.zip (prawy przycisk myszy na plik - Wyodrębnij…)

  • po rozpakowaniu otrzymasz plik Hiren’s.BootCD.15.2.iso, nagraj go na płytę jako obraz, nie rozpakowuj tego pliku

Aby nagrać obraz ISO na płytę możesz użyć Active ISO Burner, nagrywaj najmniejszą możliwą prędkością

Dwie opcje do wyboru

Albo włóż płytę do napędu i uruchom HBCD Menu i tam w HBCD Menu wybierz Programs - Hard Disk \ Storage - HDD Scan (Old Version)

  • zaznacz opcje tak jak na obrazku i kliknij Start

  • poczekaj aż skanowanie zostanie zakończone i wykonaj zrzut ekranu albo zdjęcie

Albo:

  • uruchom komputer z płyty którą nagrasz

  • w głównym menu przy pomocy strzałek w górę i w dół na klawiaturze wybierz Mini Windows Xp i naciśnij Enter

hiren1.gif

  • poczekaj

hiren2.gif

  • po uruchomieniu Mini Windows XP uruchom z pulpitu HBCD Menu

  • w HBCD Menu wybierz Programs - Hard Disk \ Storage - HDD Scan (Old Version)

  • zaznacz opcje tak jak na obrazku i kliknij Start

  • poczekaj aż skanowanie zostanie zakończone i wykonaj zrzut ekranu albo zdjęcie

  • W HDD Scan (Old Version) kliknij S.M.A.R.T i wykonaj rzut ekranu albo zdjęcie

hirensboot1.th.jpg

hddscan.th.jpg

Kliknij w dany obrazek aby powiększyć

I daruj sobie recovery: zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

Nie chce sobię darować, recovera a jedynie zamienić miejscamy partycje tak aby podczas odzyskiwania czytało 500gb a nie 100 mb

Odświeżam

Dodane 09.05.2013 (Cz) 17:41

ponawiam