Windows 7 pod gry pomoc

Mam pytanie czy na tych parametrach opłaca się instalować Windows 7 do gier oto moje parametry:

Ram-2gb

Procesor-Intel Core 2 Duo 2,4 GHZ

Karta Graficzna-GeForce GTS 450 1gb

Zasilacz-420W

proszę o szybką pomoc

Jest O.K

Tak

Wielkie dzięki.

Przy 2GB pamięci nawet lepiej jest instalowac 7 niż viste, nie żre tyle pamięci, Win7 na 1GB spokojnie chodzi, a mojej viscie kiedys 2 gb za malo bylo :smiley:

Ja jeszcze siedzę na xp i chciałem się upewnić co do zmiany system. :slight_smile:

Win7 pójdzie na każdym 2-rdzeniowym, nawet na 1-rdzeniowym, z tym że na tych słabszych widać mulenie. Grunt to odpowiednia ilość RAMu i niearchaiczna grafika, z którą się nie gryzie (z GF4 już są cyrki)/

Czyli będzie wszystko git wystarczy że do kupię jeszcze ram?

Jeżeli będziesz chciał. Niektóre gry wymagają więcej, niż 1 GB, ale tyle ci na pewno starczy. Ja nie gram, ale mi się tak wydaje.

Zaszkodzić nie zaszkodzi. Bo może się zdarzyć, że dla jakiejś gry bądź innej aplikacji te 2 GB może być trochę za mało.

Wszystko zależy od systemu XP wymagało BARDZO mało RAM’u, VISTA nie kiedy nawet 2GB ( o zgrozo :evil: ) a na Win 7 starcza spokojnie 1GB.

Mam gorszy procesor i grafikę a W7 (64) chodzi bez problemu… co prawda mam 4GB pamięci.

Nie ma takiej potrzeby, gry powinne Ci śmigać na 2gb. Ja mam 2gb, gf7300gt i pentium IV 3,00@3,30 i mogą mi co niektóry wierzyć lub nie, ale Wiedźmin, COD Black Ops,GF2,NFS Shift działają mi bez problemu. Black Ops, mi się trochę tnie, ale to są 0,5 sekundowe lagi, tak więc da się grać.

Czy na PC - Procesor-Intel® Core 2CPU 4400 @ 2,00GHz

Pamięć (RAM)-3GB

Karta Graficzna NVIDIA GeForce 8400 GS

Mogę mieć Windows 7 Ultimate ???

Amator92 , wyżej napisałem

A RAM-u masz wystarczająco dużo.

Amator92 , jasne, przy 3gb będzie Ci śmigać bez problemu.

Po co ci Ultimate? Jakoś nie widzę, żebyś miał więcej niż 16GB RAMu albo ponad 2 procesory. Ale może będziesz chciał bootować z VHD? Też wątpię.

W zupełności wystarczy Home Premium. Osługuje do 2 procesorów fizycznych, 16 GB RAMu, jest wersja 64 -bit. Nie ma WinXp Mode? Jest VirtualBox / VMWare Player. Mniej features => mniej usług w tle => więcej wolnych zasobów. No i oszczędzasz kasę przy zakupie.

barrakketh , może chodzi o wersję z MSDNAA, więc wszystko po 0E.

Ultimate bo mam licencje.

Dodane 11.01.2011 (Wt) 22:43

Właśnie wiele osób namawia mnie na 7 a ja zastanawiam się między Windows 7 Ultimate bo mam licencje a Windows XP nie wiem który system będzie chodził 100% dobrze na tym PC bo nie chce mieć z niczym problemu :PP

Chyba będę musiał zainwestować w następną kość ramu ponieważ teraz gry na max detalach trochę mi się tną a na xp nie.