Windows 7 - problem z rejestracją

Ok, nie musisz krzyczeć.
Skąd ta pewność skoro nawet tego klucza nie podałem? Jak to sprawdziłeś?
Ja nie wykluczam takiej możliwości, że mój klucz jest felerny. Chciałbym jednak wyeliminować problem z systemem, żeby mieć 100% pewności. A system jednak jakiś problem ewidentnie ma.

1 polubienie

Jak go aktywowałeś to go z…łeś. Trzeba na czysto zaktualizować i zarejestrować.

Teraz tak jest ,kup system zainstaluj na PC a już ten sam system nie zainstalujesz na latopie

Oryginalny klucz NIE ZADZIAŁA na pirackiej kopii. Pirackie Windows często dość mocna się różnią od oryginalnych. Druga sprawa, Microsoft NIE SPRZEDAJE kluczy aktywacyjnycj na portalach aukcyjnych.

Skąd wiesz, że klucz jest oryginalny ?

3 polubienia

Wcześniej spiracił bez płacenia to się kompiuter zbiesił, teraz piratom zapłacił to powinno być cacy :smiley:

1 polubienie

Dziękuje za wszystkie uwagi. Oto co zrobiłem:

 1. Pobrałem program aktywator.exe którym usunąłem nielegalną aktywację systemu. Po tym zabiegu w Panel sterowania\System i zabezpieczenia\System widniała informacja że mam jeden dzień na aktywację systemu.
 2. Zmieniłem klucz produktu i aktywowałem go z poziomu konsoli. Otrzymałem komunikat że wszystko przebiegło prawidłowo, status - Licencjonowano. Zniknęła również z pulpitu informacja, że system nie jest oryginalny.
 3. Rozwiązałem problem z niedziałającymi aktualizacjami, w przypadku błędu 8020000E należało wyczyścić cache usługi Windows Update:
  net stop wuauserv
  ren %windir%\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.OLD
  net start wuauserv
  błąd 80070308 rozwiązałem instalując Windows6.1-KB947821-v34-x64 czyli Download System Update Readiness Tool. Program pobrał jakiś pakiet naprawczy, i po jego zainstalowaniu wszystkie dostępne aktualizacje zainstalowały się bez problemu.

W tej chwili brak jakichkolwiek oznak uszkodzenia.

Jakieś rady na przyszłość gdzie kupować klucze żeby internet nie wydawał wyroków?

Łukasz

U autoryzowanych sprzedawców.

1 polubienie

“Pobrałem program aktywator.exe”

To temat został już wyczerpany. A zasady dobrych programów czytałeś? Piratom tu się nie pomaga.

Dlaczego wyrywasz cytaty z kontekstu? Teraz brzmi inaczej, nie?

Ok, problem rozwiązany. Proszę o zamknięcie tematu. Brak słów na takie komentarze.

Ponieważ wszelkie aktywatory są nielegalne. Nielegalna aktywacja zalegalizowana aktywatorem? Teraz to mnie zszokowałeś.
Nie ma czegoś takiego.

Ale wiesz, że zakupiony na Allegro klucz może nie mieć nic wspólnego z legalnością? Na Allegro latają klucze VLK czy sprzedawane wielokrotnie klucze innego rodzaju - kradzione również. Klucza W7 dzisiaj już oficjalnymi kanałami nie kupisz, a z kluczami sprzedawanymi z rozebranych sprzętów bywa różnie - w teorii wolno odsprzedawać tylko klucze BOX.

Obecnie tylko można zakupić klucze W10 w cenie ok. 500 zł za wersję Home.

1 polubienie

@Wolek14, dobra jeżeli autentycznie kupiłeś ten klucz… Ja zamiast posiłkować się aktywatorami, użyłbym kontaktu ze sprzedawcą i z nim się dogadał. Jeżeli nie robiłby problemu, to może i by kase zwrócił. Były kiedyś sytuacje na allegro, że znalazł się ktoś ze sprzedawców, że oddał kasę za niedziałający produkt (tu klucz).

@anon25492837 Aktywatorem możesz “aktywować” system, i tylko tym samym aktywatorem możesz cofnąć zmiany które on wprowadził. Ja niczego nie legalizowałem aktywatorem. Po prostu pobrałem go, by cofnąć zmiany które on wprowadził, by móc spróbować legalnie aktywować Windowsa.

@LORDEK zdaję sobie z tego sprawę. Pytanie w jaki sposób to zweryfikować? Jeszcze raz napiszę - cała procedura aktywacji systemu Windows przebiegła pomyślnie. W tym momencie nie mam żadnych monitów o nielegalności systemu, windows update działa itd. Co jeszcze mogę zrobić by się upewnić, ew. mieć twarde dowody przy reklamacji u sprzedającego?

Bardzo proszę by dokładnie przeczytać wątek, być może gdzieś zamotałem więc napiszę jeszcze raz - zakupionym kluczem aktywowałem system poprzez polecenia w konsoli:
slmgr.vbs -ipk
slmgr.vbs /ato
Nie jestem ekspertem od programowania, ale chyba te polecenia nie omijają procedury sprawdzania legalności systemu?

Łukasz.

Legalność klucza możesz sprawdzić dzwoniąc na infolinię. Tam zdaje się po podaniu klucza powiedzą Ci jakiego rodzaju jest to klucz i czy ktoś miał prawo Ci go odsprzedać.

Udana aktywacja nie oznacza legalności. Klucze takie latają po allegro, bo zwroty bywają od czasu do czasu i jak się jakiś klucz wróci do sprzedawcy to strata zerowa.

1 polubienie

@wolek14, taka drobna sugestia. Jeżeli z kluczem będzie wszystko w porządku, to profilaktycznie wykonaj logi FRST w celu wykrycia i oczyszczenia niepożądanych skutków po aktywatorze. Logi wykonaj wg tego poradnika i wrzuć tutaj do tego tematu: Raport obowiązkowy - Farbar Recovery Scan Tool

1 polubienie

Tak tak nie nie?

Sam nie wiem co to forum wyświetla :smiley:

Chyba tabelę z artykułu na Wiki?

obraz

1 polubienie