Windows 7 - problem ze sterownikami karty dzwiekowej

Witam.

Niedawno zainstalowałem Windows 7 professional 32bit i wszystko byłoby dobrze gdyby nie problem z sterami do karty dźwiękowej Creative Audigy sound blaster 24 bit.

Wiem, że jest to już stara karta, ale jednak są w internecie sterowniki, które są zgodne z Windowsem 7. Skoro znalazłem sterowniki do mojej karty dźwiękowej, zgodne z w7 to jednak nie powinno być problemu, lecz nic bardziej mylnego, mam głośniki Creative 5.1 i działają z 5 głośników tylko 2 boczne przednie i subwoofer, reszta głośników milczy.

Gdy chce wejść do Creative audio panel skonfigurować ilość głośników, która posiadam, wywala błąd "There are no supported audio device avaiable. You need to close the application. Click OK bla bla bla… ".

Pobrałem cale mnóstwo sterowników niby zgodnych z w7 lecz one nie są wystarczająco dobre żeby móc w pełni wykorzystać potencjał głośników. Jeżeli macie w pełni działające sterowniki do mojej karty proszę zapodać link, za pomoc z góry dziękuje.

Czy poprawna nazwa karty dźwiękowej to Creative Sound Blaster Audigy Advanced HD 24 bit?

Wolfgar, tak to jest pełna poprawna nazwa karty dźwiękowej.

Zobacz te sterowniki Sound Blaster Audigy Value, SE, LS, Live! 24-bit (Windows Vista SP1, Windows 7 32, 64-bit)

  • sprawdzaj z dysku, z internetu masz zawsze stereo i reszta będzie “milczeć”.

Sprawdź/przeczytaj poradniki :

http://windows7forum.pl/ustawienie-dzwi … -2816.html

http://strony.aster.pl/dejotpe/AC3konfig.html

AC3Filter 1.63b

Masz tak ustawione :

57544042.th.jpg

:?:

A sprawdzałeś czy inne głośniki grają podłączone do Przedniego wejścia (zielonego) Np podłącz pomarańczowy do zielonego.

Wszystkie wejścia działają bez zarzutu sprawdziłem tym sposobem jak pisałeś.

Zauważyłem, że w grach działają wszystkie 5 głośników, tylko w Windows Media Player i innych odtwarzaczach muzyki działają 2 przednie głośniki.