Windows 7 - Problemy z dyskiem po nieudanym RECOVERY

Witam,

mam problem.

posiadam laptopa ASUS 52K.

Postanowilem zrobic sobie recovery, gdyz system juz troche “przymulal”. Jednak od poczatku mialem jakies problemy. Na poczatku ustawilem w biosie bootowanie z plytki. ale chwile to zajelo zanim się ruszyl.

Kiedy juz wszystko bylo ok, zostalem poproszony o wlozenie 2ugiej plyty. Niestety stalo sie tak ,ze nie czytal jej wogole. zawiesil sie. Przerwanie rowniez nie dzialalo. Musialem wylaczyc komputer.

Po wlaczeniu mam komunikaty typu

“the file is possibly corrupt. the file header checksum does not match the computed checksum”

ponownie uruchomienie plytki recovery nie dziala.

Probowalem odpalic plyte z Windowsem XP. poszlo, ale za chwile wywalilo mi blue screen z bledami pamieci na dysku.

Co moge zrobic? Jest jakis sposob na przywrocenie poprawnego dzialania?

gacek91 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Skoro przerwałeś przywracanie, to recovery nie ma prawa działać. Spróbuj skasować wszystkie partycje z dysku i wtedy uruchomić recovery z dvd. Jeżeli nie zadzaiała, możesz sobie pożyczyć od kogoś płytę dvd z Windowsem 7 i zainstalować na swój, ale wtedy nie będziesz miał możliwości uruchomienia komputera z partycji recovery, tak więc jeżeli bardzo zależy Ci na tej opcji, będziesz musiał kompa zanieść do serwisu.

Udalo mi sie uruchomic UBUNTU. Wydaje sie ze dysk nie jest uszkodzony. Partycje działają, pliki i zasoby też.

Chce zrobić tak jak mówisz. Sproboje zainstalowac od nowa windowsa 7.

Mam jeszcze pytanie. Czy problem z Windowsem XP ktory chcialem zainstalowac wczesniej, a ktory przyspożył mi problemów z błedami i bluescreenem moze byc zwiazany założmy z tym, że laptop jest nowszej generacji i poprostu instalacja starszego systemu nie jest wskazana badz tez niemozliwa?

Owszem, ponieważ te nowsze lapki posiadające Vistę lub 7 zawierają kontrolery dysków ze złączem SATAII i w tym problem jest, że XP nie ma sterowników do tych kontrolerów i aby zainstalować XP potrzeba zorientować się jaki kontroler dysku posiada mobo laptopa i wtedy odnaleźć odpowiednie sterownkik i zintegrować je z instalatorem przy użyciu programu nlite, lub podać z dyskietki poprzez stację dyskietek na USB. Moim zdaniem i tak ta cała zabawa nie jest opłacalna, ponieważ mało tego, że XP to już stary system dla którego to już kwestia czasu jak programiści przestaną tworzyć na niego programy, to jeszcze są problem z odnalezieniem wszystkich sterowników.