Windows 7 RC 64 BIT nie widzi dysku podczas instalacji

Witam nie wiem czy robię coś nie tak ale wydaje mi się że się na tym znam i nie powinno być żadnego z tym problemu.

Mam problemik podczas instalacji systemu Windows 7 RC 64 BIt Wersja

Odpaliłem w biosie boot owanie z płyty, na dysku który chce instalować system jest zainstalowany jeszcze Windows Vista, nie wiem czy to nie jest przyczyną całego zamieszania - chciałem porostu po partycjonować instalatorem 7 jeszcze raz dysk od nowa. Instalacja rozpoczyna się normalnie, ale potem wyskakuje mi okno żeby doapsować jakieś Drivery, nie wiem komletnie o co chodzi, domyślam się że o dysk twardy ale nie jestem pewny, bawiłem się w biosie ustawainim kompatybilności ale dalej jest to samo na każdym z trybów, mój dysk to WD WD2500AAKS, czy ktoś z was spotkał się z podobnym problemem ?

Miałem dokładnie to samo, walczyłem jakieś 4 dni, sprawdzałem wszystkie Buildy wcześniejsze i było niestety to samo, najpierw myślałem że to wina systemu x64 który chciałem zainstalowac na dysku na którym był system x86 ale potem wykluczyłem to próbując zainstalowac build 7000 32 bitowy. W końcu po sprawdzeniu wszystkich buildów od 7000-7100 próbówałem zainstalować Viste, zakończyło sie tym samym… Wtedy bylem w szoku gdyż jeszcze nie miałem sytuacji żebym nie mógł visty zainstalować. Po kilku dniach sprawdzania doszedłem do wniosku że odłącze mój drugi dysk 300GB na którym mam dane ( nie ma tam systemu) i ku mojemu zdziwieniu instalacja buildu 7100 poszła dalej. Okazuje się że był problem z partycją, mam na tym dysku (300GB Samsung) tylko jedną partycje około 270GB (max) i nie wiem czemu ale system widzi to jako dwie partycje po 300GB :o . Z tego powodu żaden system od Visty w góre się chciał się zainstalować.

Także radzę ci odłączyć pozostałe dyski które masz, a jeżeli masz na tym jakieś dziwne partycje, lepiej zarchiwizuj dane i sformatuj je.

faktycznie mam podłączony 2 dysk o pojemnosci 640 GB podzielony na 3 równe partycje po 200 MB kazda, kurcze moze to było przyczyną tego całego zameiszania, dzis to wiczirkiem sprawdze sobie

Dodane 12.05.2009 (Wt) 11:18

Dalej jest to samo czy na odpalonym czy na odłączonym tym dysku, kurcze nie wiem o co tutaj chodzi no w mordę jeża

A robiłeś pełny format w sensie takim że np na jednym dysku usuwasz wszystkie partycje i robisz nowe przy instalacji?

Mam bardzo podobnie, dyski 160GB i sys win 7 32bit i chciałem na dysku 500gb zainstalować 7 64bit i się nie udało.

Najpierw miałem na nim dwie partycje 100GB i 360GB a teraz zrobiłem jedną partycję 460GB ale dalej jest ten sam problem. Testowałem buildy 7064, 7077 i 7100RC.

Teraz już nie wiem co zrobić? Kupić nowy dysk czy co? I tak mam zamiar to zrobić ale nie muszę tak szybko.

Proponuje walczyć dalej wszystkimi możliwymi sposobami, spróbuj zainstalować Viste x64. Jeżeli nie zadziała tzn że masz to samo co ja…

Niestety Visty 64 nie mam a testowej nie ma już :wink:

Dodatkowo schrzaniłem moją obecną instalację 7 i nie żąda już rejestracji tylko zablokowała DVD i napędy wirtualne i pisze o reinstalacji. A ja jeszcze nie wypaliłem RC :confused:

Co ciekawe linux ubuntu 8.04 poszedł bez problemów tylko zapomniałem, jak się robi, aby obsługiwał NTFS’a. Więc może jak zainstaluje linuxa a mam 64bit ubuntu 9.04 na płycie to uda mi się wypalić przynajmniej płyty?

Spróbuj aktywować swój build serialem z wersji 7000, mi to zadziałało. Nie masz płytki z Vistą czy po prostu nie masz legalnej visty? Pamiętaj że instalacja visty bez klucza na testowe 30 dni jest jak najbardziej legalna.