[Windows 7 RC build 7100] Klucze - publiczne/unikalne?

Witam,

mam pytanie dotyczące Windows 7 RC, który można pobrać bezpłatnie ze strony Microsoftu po uprzednim zarejestrowaniu się w usłudze Live ID. No właśnie, człowiekowi nie zawsze widzi się odkrywać przed korporacją, żeby potem jego dane osobowe fruwały w bazach danych w globalnym Internecie, a na maila przychodziła tona reklam. Toteż, krótko mówiąc, podane dane były popierdółkowate, a email okazyjny. I tutaj pojawia się moje pytanie - czy do każdego ściągnięcia Windows 7 RC (i do każdego konta Live ID) jest przypisywany unikalny klucz produktu, czy też Microsoft ma publiczną pulę kilku(nastu,dziesięciu,set) kluczy, które przypisuje losowo (jest możliwość, że mnóstwo osób korzysta z tego samego klucza)? Bo zauważyłem, że “mój” klucz fruwa na torrentach. :slight_smile: I drugie pytanie - jeśli jest publiczny, podanie popierdółkowatych danych nie będzie stało później na przeszkodzie w przypadku “nawrócenia” - pobierania aktualizacji, zapisania się do subskrypcji Microsoft etc, założenia poważnego konta w Live ID etc. ?

Nie, jest kilka kluczów produktu ktore sa losowane do każdego Live id. Więc naprzykład jak wpiszesz swój numer produktu w google to on wyskoczy, ale to tylko jako ciekawostka :slight_smile:

Pozdrawiam

Odpowiedź krótka, zwięzła i na temat. Dzięki. :slight_smile:

Pozdrawiam.

Nie ma problemu

Produkty o statusie beta/RC mają klucze otwarte a RTM czyli finalne mają klucze indywidualne.