Windows 7 RC już jest!

Od dzisiaj w sieci dostępna jest ostatnia testowa wersja kolejnego systemu operacyjnego Microsoftu. Windows 7 Release Candidate pojawił się wcześniej, bo 30 kwietnia tego roku, tylko dla wybranych partnerów, czyli abonentów MSDN oraz TechNet Plus. Dopiero od dziś trafia on do wszystkich zainteresowanych zupełnie za darmo i będzie do ściągnięcia co najmniej do 30 czerwca…

Na niektórych portalach pojawiła się informacja, że w Polsce można będzie pobierać W7 od ok. godz.21, a ja właśnie zacząłem operację pobierania. Zastanawiam się, czy to dlatego, że mam laptopa z Ameryki ?

Czy ktoś pobrał już i zainstalował W7RC ? Jakieś porady dot. instalacji?

Podaję linka do strony Microsoftu:

http://www.microsoft.com/windows/window … nload.aspx

windows_7_graphic.jpg

Pozdrawiam

Ten build 7100 jest dostępny od 22 kwietnia dla betatesterów, więc dokładnie od tej daty testuję go na moim lapie HP NX7400

Wkładasz płytę w napęd i instalujesz. Nie ma tu żadnej filozofii. Ja osobiście zawsze wybieram opcję upgrade do wyższego buildu (jestem betatesterem)

Rzeczywiście pobiera się,dzięki za info.

Czy wymagana jest rejestracja aby pobrać ?

TAK.Ale bardzo prosta.

Jak się ma Live ID to tak. Jak się nie ma to trzeba się najpierw zarejestrować w tej usłudze

A gdzie się trzeba zarejestrować co trzeba podać na jakiej stronie. Z góry dziękuję.

Wszystko masz na stronie WWW podanej w pierwszym poście. Wystarczy wejść i czytać to co jest napisane na stronie

No właśnie problem w tym ze od 3 miesięcy nie mogę się tam z swojej sieci zarejestrować

Pomocy

Hmm… a co dokładniej jest napisane jako powód błędnej rejestracji?

Jakim sposobem możecie ściągać? U mnie pisze, że jest jakiś internal server error :frowning: Chciałbym go już dzisiaj instalować.

Duże obciążenie serwerów. Całkowicie normalne

Oczywiście że normalne gdy jeden plik pobiera kilka milonów ludzi albo nawet kilkadziesiąt milionów…

Żeby tego unikąć trzeba by puścić to P2P, ale oczywiście M$ boi sie P2P jak ognia…

Z p2p miałbym to już tydzień temu, albo i dawniej :stuck_out_tongue: Ale czekam na “oryginalne” źródło.

a pisałeś do pomocy MS? ok. miesiąc temu też miałem problem aby utworzyć nowe LiveID - napisałem, w ok 12h otrzymałem odpowiedź z kilkoma podpowiedziami i prośbą o więcej szczegółów jak nie zadziała, akurat wtedy spróbowałem z domowej sieci i zadziałało bez problemów i korzystania z podpowiedzi - ale po to jest help desk aby z niego korzystać

Mam pytanie czy wie ktoś czy po instalacji Win7 mając już XP i Ubuntu podczas startu systemu będę mógł nadal wybierać z tych 3 systemów podczas rozruchu komputera, czy windows nadpisze mbr i koniec z wyborem?

Czy bezpiecznie jest instalować tą wersję na Build 7000, czy polecacie wcześniej go odinstalować? Do kiedy można legalnie używać tej nowej wersji RC?

do 1 czerwca 2010 roku z tym że od 1 marca 2010 komputer będzie się wyłączał co 2 godziny.

Ja mam inne pytanie: pracuje na XP normalnie i chciałbym przetestować siódemkę nie na virtual PC tylko normalnie zainstalować na dysku (oczywiście na innej partycji).

Czy po instalacji 7 na innej partycji przy starcie systemu będę miał wybór systemu podobnie jak jest to w przypadku instalacji Visty na innej partycji przy wcześniejszej obecności XP na kompie?

http://www.microsoft.com/windows/window … nload.aspx

WSZYSTKO jest WYRAŹNIE opisane na stronie

Dodane mniej niż minutę temu

Owszem

Pytam się ,gdyż słyszałem ,że są problemy i nie zawsze można było później korzystać z innych systemów. Dziękuję za odpowiedź.