Windows 7 RC legalny pytania

(Tobiasz50) #1

Witam zauważyłem że Microsoft udostępnił wersje Rc systemu windows 7. Ale ile czasu taka wersja ma ważność jest tam jakiś key??? Czy to już wersja finalna ,Jak ze sterami po ten system przecież nigdzie nie ma sterów pod siódemkę aha czy to jest wersja pl. Może już ktoś z was ściągał i może się wypowiedzieć.

Dzięki z góry

(MaRa) #2

RC to relase candidate, czyli wersja testowa kandydująca do finalnej. Czyli coś poprzedzającego wersję finalną. RC działa do kwietnia 2010 (z tego co pamiętam), później jeszcze kilka miesięcy, ale co 2 godziny się restartuje. Jest key i potrzeba aktywacji.

Sterowniki są w samym systemie, wiele w Windows Update, pasują też większość z Visty.

RC jest w pełnej wersji ultimate, za pomocą Windows Update można ściągnąć polski pakiet językowy (i ponad 30 innych), w Panelu Sterowania ustawia się język danego użytkownika.

W wersji finalnej możliwość instalacji innych języków będzie tylko dla najdroższego Ultimate.

(Tobiasz50) #3

Z chęcią bym go pobrał ale się boję że będzie się wieszał i bedą problemy jeżeli to wersja testowa.. Mam Xpeka

-- Dodane 15.08.2009 (So) 11:08 --

Wiecie może co ze sterami pod 7 słyszałem ze sie sam aktualizuje...

(Szymon Kumorek) #4

Pobieraj śmiało, o sterowniki się nie martw, 99% się instaluje samo, ewentualnie instaluj z płytek dołączonych do sprzętu :slight_smile:

Stabilność siódemki jest bardzo dobra, używam go od czasu publikacji RC, i nie miałem żadnego bluescreena, zwiech również. Polecam gorąco!

(grzechu@) #5

Siódemka działa do czerwca 2010, ale od 1 marca będzie się resetować co 2 godziny.

Jeśli chcesz pobrać Siódemkę to masz na to jeszcze 5 dni, (można pobierać tylko do 20.08.09) Klucz generujesz na stronie M$ podczas pobierania Windowsa. Wystarczy się zarejestrować i pobierać: http://www.microsoft.com/windows/window ... nload.aspx enjoy.

BTW polecam, warto przetestować, ze sterownikami nie ma problemów (Windows Update) 7 nie ma problemów ze stabilnością. Nic się nie wiesza, nie zamula - na starszym laptopie (CPU 1.5, 1 GB RAM, 40 GB HDD) działa szybciej niż XP

(Tobiasz50) #6

Tak więc już się zabieram do sciągania. Jeszcze jedno pytanko Czy programy typu mozilla, gg, skype są kompatybilne z tym systemem????

(Binio21a) #7

nowe gg nie działa poprawnie :slight_smile: Jednak zawsze możesz zainstalować dużo lepszy zamiennik nowego gg - np. AQQ (starsza wersja gg działa ok, jednak polecam AQQ) :slight_smile:

(grzechu@) #8

Oczywiście, dlaczego by nie? :slight_smile: Wszystko działa jak należy.

(rgabrysiak) #9

Jeśli chcesz zobaczyć które programy działają / nie działają poprawnie pod Windows 7 sprawdź ten ten temat

(Bobster) #10

a ja mam takie pytanie.

Zainstalowałem sobie W7 Ultimate RC z MSDN AA.

Teraz dostępny w MSDN AA jest W7 Pro.

Czy mogę przejść jakoś z jednego na drugi nie tracąc wszystkich ustawień, zainstalowanych programów i sterowników?

Jeśli tak, to jak to zrobić?

(rgabrysiak) #11

Najlepiej skopiować swoje ustawienia i ważne pliki i postawić system na czysto. Dlaczego - pomiędzy wersją RC a RTM jest duża różnica, dodatkowym problemem jest fakt że posiadasz wersję Ultimate a chcesz zainstalować Professional.

Tak będzie najbezpieczniej choć nie najprościej.

Pozdrawiam

(Bobster) #12

Skopiować i tak skopiuję (just in case :wink: )

Tylko po co bezpiecznie, skoro w najgorszym wypadku wyjdzie na to, ze muszę zainstalować system od nowa :stuck_out_tongue_winking_eye:

A od nowa i tak pewnie będę musiał zainstalować, jeśli ktoś nie ma dobrego rozwiązania :wink:

Edit:

A jeśli w MSDN AA Microsoft udostępni Ultimate, to czy będzie się wtedy dało zrobić update do wersji RTM?

(Robert Zgrzebnicki) #13

W MSDNAA Microsoft nie udostępni Ultimate. A upgrade z RC do RTM może w najgorszym wypadku spowodować utratę danych. Nic nowego.