Windows 7/reinstalacjasystemu/recovery cd

(Simi 92) #1

Mam taki problem od pazdziernika jestem posiadaczem laptopa Asus k50in z systemem operacyjnym windows 7 64bit.pare dni temu jak zwykle sam sie zaaktualizowal i od tego czasu mam problemy z grami poniewaz ilosc fps gwaltownie spadla.usunelem wszystkie mozliwe aktualizacje i nadal tak samo.wiec mam zamiar zrobic reinstal systemu i w tym problem.Po raz pierwszy mam doczynienia z laptopami i recoverami cd systemu. recover systemu mam na 4 dvd i nie wiem od czego zaczac;/ czy jest ktos tak uprzejmy by mi to po kroku wszystko objasnil co mam zrobic.z gory dziekuje;)

(Bigkoras) #2

Ja będę uprzejmy i radze Ci poczytać instrukcje obsługi komputera, a jeśli takiej nie posiadasz to pewnie można ją ściągnąć ze strony www asusa...

(Qbakr Xl) #3

Zanim zabierzesz się za reinstalację systemu zastanów się co się zaktualizowało. Jeśli spadła ilość fpsów to być może coś jest nie tak ze sterownikami do karty graficznej (może zostały zaktualizowane, a w zależności od gry nowsze nie zawsze znaczy lepsze), a może pojawiły się nowe procesy, które skutecznie spowalniają komputer. Proponuję abyś porównał wersje sterowników karty graficznej z najnowszymi dostępnymi na stronie producenta. Jeśli są dostępne nowsze to warto jednak je ściągnąć. Zobacz też czy jakieś procesy nie zużywają za dużo zasobów (CPU/RAM). Dodatkowo sprawdź jakie procesy uruchamiają się wraz ze startem komputera i najlepiej usuń z autostartu te, które są do niczego nie potrzebne a tylko spowalniają komputer. Reinstalacja systemu to rzecz, która zawsze powinieneś traktować jako ostateczność ;p

Jeśli nie wiesz jak usunąć programy z autostartu proponuję pogooglować, albo prościej - skorzystać z programu CCleaner, który od razu pozwoli ci zrobić kilka dodatkowych rzeczy: ccleaner-poznajemy-stosujemy-t246759.html

I uprzedzam, jeśli nie jesteś pewien programu to go nie usuwaj z autostartu, lepiej upewnij się na google. Potem będzie problem, że nie ma dźwięku itp. ;p